Są miejsca w domu czy mieszkaniu, które warto oświetlić także w nocy. Co jednak, jeśli swój remont już skończyłeś, wszystkie lampy i kinkiety są już założone i nie masz zamiaru ponownie przebudowywać instalacji elektrycznej? Na szczęście są rozwiązania, które pozwolą Ci delikatnie rozproszyć mrok korytarza czy pokoju dziecięcego, bez gruntownego remontu. Sprawdź, w co wyposażyć te miejsca.
Po co stosować dodatkowe oświetlenie nocne na przedpokoju i w pokoju dziecka?
Na korytarzu najczęściej montuje się oczka podtynkowe w suficie podwieszanym, lampy lub kinkiety naścienne. Dzięki nim nawet w ciemnym korytarzu możesz bezpiecznie poruszać się o każdej porze dnia. Jednak zapalenie tego oświetlenia w nocy może przeszkadzać innym mieszkańcom domu. Przyda się zatem dodatkowe, delikatne źródło światła, które pozwoli domownikom bezpiecznie przejść z jednego końca korytarza na drugi.
Podobne oświetlenie przyda się w pokoju dziecięcym. Lęk przed ciemnością jest czymś naturalnym u dzieci i każde musi samodzielnie sobie z nim poradzić. Zanim jednak maluch przyzwyczai się do ciemności, możesz uniknąć nocnego wybudzania i koszmarów dzięki niewielkiej, nocnej lampce. Powinna ona tworzyć w pokoju delikatny półmrok, który nie będzie przeszkadzał w nocnym wypoczynku.
Tanie i szybkie oświetlenie nocne wnętrz mieszkalnych
Oświetlenie, które ma być zapalone przez całą noc, powinno być przede wszystkim delikatne i co najważniejsze energooszczędne. Warto zatem wykorzystać rozwiązania tworzone w technologii LED, które pobierają małą ilość energii elektrycznej.
Jeśli nie chcesz ponownie przebudowywać swojej instalacji elektrycznej, aby zamontować taśmy ledowe przy listwach przypodłogowych czy nowe kinkiety na ścianie, sięgnij po lampy, które możesz podłączyć do kontaktu. Większość z nich jednak zajmuje sporo miejsca, ponieważ są to lampy stojące lub stołowe. Co zrobić, gdy na korytarzu czy w pokoju dziecięcym nie masz już gdzie ich ustawić?
Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji będą lampki do kontaktu. Są to niewielkie elementy oświetleniowe, które podłącza się bezpośrednio do kontaktu. Nie mają osobnej obudowy czy kabli. Przypominają swoim wyglądem ładowarki do telefonu czy innego sprzętu elektronicznego. Różnią się jednak tym, że wyposażone są w niewielki panel, który emituje delikatne i rozproszone światło. Wystarczy podłączyć taką lampkę do kontaktu, aby w całym pomieszczeniu zrobiło się odrobinę jaśniej.
Duża różnorodność dostępnych modeli pozwoli Ci wybrać odpowiedni wzór do przedpokoju, aby zapewnić domownikom bezpieczeństwo podczas poruszania się ciemnym korytarzem. W pokoju dziecięcym sprawdzą się modele w kształcie sympatycznych postaci z bajek czy ozdobione dziecięcymi motywami.
Kiedy chcesz nocą doświetlić niektóre pomieszczenia w swoim domu – wybierz lampki do kontaktu. Te niewielkie elementy oświetleniowe nie wymagają przebudowy instalacji elektrycznej. Wyposażone są w diody LED ukryte zazwyczaj za mlecznymi szybkami, dzięki czemu emitują delikatne i rozproszone światło nieprzeszkadzające w nocnym wypoczynku. Ponadto ważną ich cechą jest energooszczędność. Za ich pomocą oświetlisz ciemny korytarz w domu czy pokój dziecka.
Be the first to write a comment.