Szyba samochodowa czołowa to jeden z ważniejszych elementów zewnętrznych auta odgrywa ona dużą rolę w bezpieczeństwie pasażerów szczególnie tych siedzących z przodu. Mocna szyba ochroni nas przed lekkimi stłuczkami lub trudnymi warunkami pogodowymi jak grad. Jednak często ze względu na czynności od nas niezależne taka szyba potrafi ulec awarii. Bardzo często za awarie szyby odpowiadają kamienie odpryskujące podczas jazdy lub zjawiska pogodowe takie jak nasilony grad. W momencie uszkodzenia szyb trzeba będzie skorzystać z usług specjalisty, który zajmie się wymianą szyby. Jak przebiega taka wymiana?
Jak przebiega wymiana szyby?
Pierwszą czynnością jest oczywiście przyjęcie auta do serwisu i kupno nowej szyby, którą trzeba będzie zamontować, wcześniej jednak trzeba będzie uporać się z uszkodzoną szybą. Miejscem, które zapewnia montaż, jak i kupno szyb jest sklepu z szybami GLASS-POL Auto Szyby, który w swojej ofercie ma szyby do popularnych modeli aut, przykładem może być szyba do Audi A6. W swojej ofercie mają również tzw. szyby samochodowe zielone, czyli inaczej mówiąc atermiczne, są to szyby, które nie przepuszczają promieniowania podczerwonego, co przekłada się na to, że w upalne dni wnętrze auta mniej się nagrzewa. Podczas montażu nowej szyby zabezpiecza się cały samochód tak, aby nie uszkodzić karoserii oraz jego wnętrza. Z karoserii wycinana jest stara szyba, a następnie dokładnie oczyszcza się to miejsce. Do tak oczyszczonej karoserii nakłada się specjalne produkty chemiczne, które są odpowiedzialne między innymi za trzymanie nowej szyby.
Co warto wiedzieć o montażu szyby?
Serwisy zajmujące się montażem szyb czołowych w samochodach dysponują odpowiednią chemią i klejami, które pozwalają na dokładne umiejscowienie nowej szyby na karoserii. Jednak bardzo ważne jest, aby przez kilka dni nie narażać szyby na różne bodźce, które mogą efekt klejenia pogorszyć. Jedną z czynności, których należy unikać przez kilka dni, jest mycie auta.
Be the first to write a comment.