First Data Polska S.A. po raz 26 zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i po raz 4 wraz z mBankiem przekazała nowoczesne terminale płatnicze. Finał WOŚP przyniósł blisko 22 000 transakcji  bezgotówkowych na tegoroczny cel Orkiestry – zakup sprzętu medycznego do badań laryngologicznych i otolaryngologicznych oraz diagnostyki głowy. Darczyńcy wpłacili blisko 1 800 000 zł za pomocą terminali oraz wplacam.wosp.org.pl!

First Data Polska S.A. od 26 lat niezmiennie wspiera Fundację Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wspólnie z mBankiem, First Data Polska S.A. wyposażyła wolontariuszy WOŚP i pracowników banku w terminale płatnicze do obsługi wpłat bezgotówkowych na czas Finału. W niedzielę, 31 stycznia 2021 r. w użyciu było niemal 700 nowoczesnych urządzeń marki Ingenico, a od połowy grudnia 2020 r. First Data Polska S.A. zapewnia nieprzerwanie możliwość wpłat online na stronie Fundacji pod adresem: wplacam.wosp.org.pl

– Tegoroczna suma wpłat bezgotówkowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy robi ogromne wrażenie. Blisko 22 000 osób zdecydowało się na bezgotówkowe wsparcie celów Orkiestry. W naszych systemach odnotowaliśmy wpłaty o wartości od 1 grosza do nawet 30 000 złotych. Cieszę się, że dzięki owocnej współpracy z mBankiem i mobilizacji naszego zespołu, zapewniliśmy obsługę wpłat online oraz za pomocą terminali na najwyższym poziomie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tą niezwykłą inicjatywę!  – mówi Krzysztof Polończyk, prezes Zarządu First Data Polska S.A., właściciel marki Polcard.

– Udostępnienie możliwości wpłat bezgotówkowych to konieczność.  Widzimy, że z każdym rokiem przybywa osób gotowych na płatności kartą, zegarkiem, telefonem, czy online.  Ogromne dzięki dla wszystkich bezgotówkowców za ich wielkie serducha. – komentuje Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP. – Nie daliśmy się pandemii i zagraliśmy mocniej niż kiedykolwiek przedtem.