Zastanawiasz się, jaka powinna być najlepsza suszarka do włosów? Często jej używasz, ale starszy model nadaje się już do wyrzucenia? Przekonaj się czym powinna wyróżniać się wysokiej jakości suszarka do włosów, by spełniła wszystkie Twoje oczekiwania. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że wybranie tego odpowiedniego może wydawać się bardzo problematyczne. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się, na co należy zwrócić uwagę w trakcie zakupów, a także, jak prawidłowo korzystać z tego urządzenia.

Nowoczesna suszarka do włosów – suszenie ciepłym i zimnym powietrzem

Jeszcze niedawno temu na rynku dostępne były suszarki do włosów, które umożliwiały suszenie tylko gorącym powietrzem. Warto jednak zaznaczyć, że traktowanie włosów gorącym powietrzem ma na nie bardzo negatywny wpływ. Przyczynia się do ich silnego przesuszenia i zniszczenia. Obecnie jednak oferowane są modele, gdzie można regulować temperaturę powietrza, a także suszyć zimnym podmuchem. W ten sposób można zadbać o kondycję kosmyków. Dodatkowo najlepiej sprawdzają się urządzenia o większej mocy, dzięki temu suszenie odbywać się będzie szybciej.

Wybierz suszarkę w prawidłowym rozmiarze

Dostępne są suszarki do włosów do domowego użytku, a także podróżnicze. Te do domu są większe i zazwyczaj mają większą moc. Podróżnicze są małe, by zajmować mniej miejsca w walizce. Jednak jednocześnie zmniejsza się ich moc, co przekłada się na dłuższy czas suszenia włosów. Wydawać się może, że lepiej wybrać ten drugi model, ponieważ jest funkcjonalny, a co więcej często dostępny w niższej cenie. Jednak w przypadku urządzeń do pielęgnacji włosów lepiej nie oszczędzać. Te nieco większe i droższe modele zazwyczaj mają więcej funkcji, dzięki którym ten etap pielęgnacji jest mniej szkodliwy dla kosmyków.

Jak prawidłowo suszyć włosy, by ich nie zniszczyć?

Mając pod ręką suszarkę do włosów warto wiedzieć, jak prawidłowo z niej korzystać. Po pierwsze liczy się odpowiednia odległość – urządzenie powinno być oddalone od włosów przynajmniej trzydzieści centymetrów. Dzięki temu włosy nie będą się plątać, a siła powietrza nie uszkodzi ich struktury. Po drugie najlepiej zaczynać suszyć zimnym powietrzem, następnie przełączyć na ciepły powiew i na koniec ponownie użyć zimnego. Dzięki temu pory na skórze głowy zostaną zamknięte, a krążenie się poprawi.

Zwracając uwagę na te szczegóły i stosując się do zasad prawidłowego stosowania suszarki do włosów, można mieć pewność, że to urządzenie okaże się bardzo przydatne w każdym domu.