Czy kuchnie na wymiar projektuje się łatwo? Co trzeba wiedzieć, jeśli chcemy swoją wymarzoną od lat, domową kuchnię stworzyć od absolutnych podstaw zupełnie samodzielnie? Czy laik w dziedzinie projektowania mebli kuchennych może odnieść sukces? Wiele zależeć będzie od tego, jakimi ludźmi przy okazji się otacza! Może warto zaufać profesjonalistom od razu, by potem nie narażać się na dodatkowe koszty w celu wyeliminowania powstałych na drodze projektowej błędów? Przy asyście profesjonalistów, jakimi niewątpliwie jest cały zespół Kaja-Meble.pl na każdym etapie prac można czuć się komfortowo i bezpiecznie. Jak dziś projektuje się Kuchnie na wymiar z Kaja Meble ? Z pewnością dużo prościej i szybciej, niż 20 lat temu. Sprawdźcie, dlaczego!

Nowe kuchnie na wymiar

Im mniejsza przestrzeń do zaadaptowania na kuchnię, tym mniej pracy. Tak przynajmniej myśli większość z nas. Trzeba jednak przyznać, że nie jest do do końca prawdą. Nierzadko w praktyce okazywało się, że kuchnie na wymiar można było zaprojektować znacznie łatwiej, gdy wnętrze miało konstrukcję prostokąta klasycznego – cztery ściany i koniec. Problem, gdy projektujemy kuchnie na wymiar, pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy chcemy odkryć optymalną funkcjonalność na małej przestrzeni lub wnętrze ma dość nietypową konstrukcję przypominającą raczej wielobok z nierównymi ścianami, gdzie każdy wymiar przed projektowaniem mebli ściągnąć trzeba osobno.

Załoga Kaja Meble widziała już naprawdę bardzo wiele w kwestii wnętrz przeznaczonych na projektowanie kuchni, więc dziś mało co jest w stanie zaskoczyć tych znawców. Szerokim ułatwieniem w projektowaniu kuchni na wymiar w ostatnich latach stały się programy z rodziny 3D. Korzystają z nich naturalnie również pracownicy Kaja-Meble.pl, dzięki czemu czas oczekiwania na finalny projekt nie przedłuża się w nieskończoność. Wstępne wizualizacje projektów kuchni dostępne są już kilka dni po złożeniu zamówienia, stworzeniu dokumentacji w postaci zdjęć i rysunków oraz po naniesieniu wszystkich wymiarów.

Kuchnie na wymiar – dobór materiałów

Wizualizacje stosowane przez projektantów Kaja-Meble.pl w czasie realizacji zamówienia pozwalają na łatwiejsze uzgodnienie, jaki typ materiałów i wykończeń do danej realizacji nadaje się najbardziej. Palety kolorystyczne dostępne w programach komputerowych, ich liczne odmiany pozwalają na idealne odwzorowanie kolorów rzeczywistych wszelkich materii, nie tylko drewna, ale również metalu, szkła oraz tworzyw sztucznych. Przyglądając się zatem projektowi od strony typowo koncepcyjnej, możemy sobie wyobrazić projekt finalny w prawie 100% identyczny z tym, który oglądamy na monitorze naszego komputera. Programy 3D prezentują dopracowane, nawet najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu możemy także łatwo oszacować koszty inwestycji oraz rozplanowanie materiałowe. W ten sposób każdy etap przedsięwzięcia przechodzimy tylko raz, sukcesywnie zbliżając się do upragnionego efektu finalnego – nowej kuchni, w której każdy domownik znajdzie swój azyl.