Już po raz drugi Perfetti Van Melle znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Producent i dystrybutor słodyczy został wyróżniony certyfikatem Top Employer przyznawanym przez Top Employers Insitute firmom, które zapewniają swoim pracownikom najlepsze warunki pracy, wdrażając najwyższe standardy zarządzania zasobami ludzkimi zgodnie z ideą people first.

Top Employers Institute to niekwestionowany autorytet w zakresie badania warunków pracy w organizacjach na całym świecie. Już od ponad 25 lat wnikliwie analizuje politykę personalną firm oraz możliwości rozwoju, jakie dają one swoim specjalistom i menadżerom. W ciągu wieloletniej działalności, Instytut przyznał swój certyfikat ponad 1.600 organizacjom w 119 krajach.

Grupa liderów

Do grona wyróżnionych w tegorocznej edycji ponownie dołącza firma Perfetti Van Melle. – Tytuł Top Employer Polska to wyjątkowe wyróżnienie będące ukoronowaniem naszej długofalowej strategii zarządzania zasobami ludzkimi – mówi Stephane Tikhomiroff, dyrektor generalny Perfetti Van Melle Polska. – PVM to nowoczesne środowisko pracy, sprzyjające rozwojowi i oparte na wzajemnym szacunku, zaufaniu oraz poszanowaniu różnorodności pracowników. Cieszymy się, że nasze działania zostały pozytywnie ocenione w tym prestiżowym plebiscycie, zwłaszcza że stale doskonalimy procesy HR i dbamy o talenty, bo wierzymy, że to właśnie ludzie stoją u podstaw naszego biznesu – dodaje Tikhomiroff.

Najlepsi pracodawcy

Firmy starające się o certyfikat przyznawany przez Top Employers Institute poddawane są wnikliwej analizie działań z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Kilkuetapowy proces składa się m.in. z ankietowego badania, w którym organizacje odpowiadają na ponad 100 pytań obejmujących różnorodne obszary HR, a następnie poddawane są audytowi sprawdzającemu odpowiedzi. Jednym z istotnych elementów procesu jest m.in. możliwość porównania swoich praktyk z działaniami realizowanymi w innych organizacjach uczestniczących w certyfikacji. Firmy otrzymujące wyróżnienie i prestiżowy tytuł Top Employer dołączają do grona najlepszych organizacji na świecie, wzmacniając tym samym swój wizerunek jednego z najbardziej atrakcyjnych pracodawców na rynku. Tegoroczne wyróżnienia zostały wręczone 28 stycznia 2021 r.

Perfetti Van Melle  to jeden z największych producentów i dystrybutorów słodyczy oraz gum do żucia na świecie, obecny w ponad 150 krajach. W swoim portfolio firma posiada globalne marki, takie jak: Mentos, Chupa Chups i Fruittella, a dodatkowo na polskim rynku, jest wyłącznym dystrybutorem marki Ricola.