Brak uzębienia może skutecznie demotywować do działania, obierać chęć do życia, normalnego funkcjonowania, spotykania się ze znajomymi czy nawiązywania nowych relacji. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że naturalne zęby tracimy nie tylko wskutek próchnicy i konieczności ekstrakcji, ale również z powodu choroby albo przyjmowanych leków. Rozwiązaniem są uzupełnienia protetyczne, które z roku na rok są coraz bardziej popularne. Do jednych z nich należą protezy. Jakie są realne korzyści, które wynikają z ich noszenia?

Brak uzębienia, częściowe albo całe, to niestety dość poważny problem, który ma negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie oraz wygląd, ale również na sposób jedzenia oraz mówienia. W zależności od tego, jaki mamy konkretnie problem, zdecydowanie warto podjąć działanie, zgłosić się do specjalisty stomatologa i protetyka, opracować metodę leczenia. Po pewnym czasie na pewno okaże się, że efekt przerośnie nasze oczekiwania i będziemy mogli normalnie funkcjonować.

Każdy problem można oczywiście rozwiązać, pod warunkiem, że trafimy do odpowiedniego specjalisty. Jeżeli interesuje nas kompleksowa pomoc w tym zakresie, możemy skorzystać z pomocy kliniki MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Czym jest proteza zębowa?

Proteza zębowa to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań, dzięki którym możemy szybko i praktycznie bezinwazyjnie odzyskać uzębienie. Proteza zębowa, podobnie, jak aparat ortodontyczny, dzieli się na dwa rodzaje. Możemy wybrać protezę zębową stałą, która montowana jest w sposób uniemożliwiający samodzielne jej usunięcie przez pacjenta, albo protezę ruchomą. Do protez trwałych zaliczamy między innymi korony zębowe, mosty zębowe, licówki, implanty czy wkłady koronowo-korzeniowe, a do ruchomych protezy akrylowe (protezy nakładkowe), protezy szkieletowe czy protezy acetalowe.

Zobacz także: https://catwalkmagazine.pl/w-jaki-sposob-mozna-uniknac-scierania-sie-zebow/

Jakie efekty daje montaż zakup protez zębowych?

Korzyści, które należy wymienić pełne odzyskanie uzębienia. Dla osób, które miały z tym dużo problemów to krok milowy, przywrócenie normalności życia. Za tym idą oczywiście inne konsekwencje – normalny wygląd, zwiększenie atrakcyjności, większa pewność siebie, bardziej komfortowe rozwiązywanie problemów i łatwiejsze nawiązywanie relacji.

Mając pełne uzębienie, również będziemy po prostu zdrowsi. Wszystkie mięśnie twarzy, żuchwa, będą normalnie pracować, nie będą nadwyrężone, nie będzie również ryzyka, że zęby się będą ścierać.