W sklepach znajdziemy wiele różnych substancji, które są powszechnie dostępne i mają naprawdę ciekawe zastosowania. Jedna z takich to MMS chloryn sodu. Jest to związek sodu, chloru oraz tlenu, który bardzo często sprzedawany jest w formie roztworu. Do czego jednak on służy i gdzie można go kupić?

W jakim miejscu można kupić MMS chloryn sodu?

Jeśli interesuje nas MMS chloryn sodu, to lepiej oszczędzić sobie wycieczek do stacjonarnych sklepów. Oczywiście jest on tam dostępny, lecz nie we wszystkich i dlatego lepiej jest zacząć swoje poszukiwania od internetu, który może zapewnić nam znacznie więcej informacji dotyczących tego, gdzie znajdziemy MMS chloryn sodu.

Jeden ze sklepów, w którym dostępny jest chloryn sodu to hurtownia ekologicznej żywności NatVita. Posiada ona bardzo bogatą ofertę ekologicznej żywności, różnych suplementów, a także związków chemicznych. Możemy tam kupić na przykład nano srebro koloidalne i wiele więcej ciekawych produktów.

MMS chloryn sodu – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Chloryn sodu to związek chemiczny o wzorze NaClO2. Dostępny jest najczęściej w formie roztworu, czyli jest on po prostu rozpuszczany w wodzie. Inna nazwa na ten związek to chloran (III) sodu. Skoro już wiemy, czym mniej więcej jest chloryn sodu i z jakich pierwiastków się składa to pora oczywiście na jego zastosowania. Te są naprawdę proste.

Chloryn sodu jest bowiem substancją, która służy do uzdatniania wody. Z jego pomocą można uzdatnić wodę pitną, a także dezynfekować różne urządzenia. Wynika to z tego, iż zabija on wszelkie bakterie, wirusy, a także inne drobnoustroje. W ten sposób można sprawić, że woda będzie zdatna do picia.

Z chlorynem sodu trzeba jednak mocno uważać. Jest on bowiem szkodliwy i jego połknięcie może mieć bardzo złe konsekwencje. Ponadto jest toksyczny dla organizmów wodnych, więc nie powinien dostać się do zbiorników wodnych. Do tego jeśli dostanie się na skórę, to również może być on związkiem dość niebezpiecznym.