Pięknie udekorowane wypieki mają dzisiaj różne kolory, kształty oraz fantazyjne ozdoby. Dzięki temu możliwe jest stworzenie takich potraw, których wygląd będzie spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jedną z ciekawszych metod uzyskania eleganckiego wyglądu jest zastosowanie srebra. Do czego można wykorzystać srebro jadalne? 

Czym jest srebro jadalne?

Srebro jadalne jest dostępne stosunkowo od niedawna. Pomaga uzyskać wyjątkowy efekt podczas dekorowania wypieków czy napojów. Nie posiada żadnych właściwości odżywczych ani smaku. Dzięki temu jego użycie ma wyłącznie walory estetyczne i w żaden sposób nie wpływa na smak potrawy. Dodatkowo jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla organizmu.

Srebro jadalne występuje w różnych postaciach. Mogą to być płatki, drobinki czy bardzo drobny puder. Ważne, żeby srebro pochodziło od dobrego producenta i nie zawierało domieszki żadnych innych metali, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na to czy srebro posiada odpowiedni certyfikat i zostało zatwierdzone do użycia jako barwnik. W sprzedaży dostępne jest również złoto jadalne, jednak jest ono odrobinę droższe od srebra.

Jakie zastosowanie ma srebro jadalne?

Srebro jadalne ma wiele możliwości zastosowania. Używa się go przede wszystkim do dekoracji różnego rodzaju wypieków. Dzięki użyciu srebra można efektownie i elegancko ozdobić np. tort ślubny, czy urodzinowe babeczki. Dzięki temu wygląd ciast może być dopasowany do wystroju wnętrz i całej kolorystyki imprezy, co jest bardzo ważne szczególnie w przypadku estetów. Bardzo często srebro używane jest do dekoracji koktajlów i drinków. Pozwala to uzyskać ekstrawagancki i nowoczesny wygląd.

Jeśli szukasz dodatku, który sprawi, że Twoje przyjęcie będzie wyjątkowe, a wypieki czy koktajle zrobią duże wrażenie na gościach — zdecyduj się na użycie srebra. Z łatwością wyczarujesz piękne, spektakularne wręcz dekoracje, które bez wątpienia na długo zapadną w pamięci gości.