Tester diagnostyczny służy do kompleksowego skanowania pojazdu w celu wykrycia awarii. Jeśli urządzenie ma być stosowane w serwisach samochodowych, powinno ono być funkcjonalne, niezawodne i przystosowane do intensywnego użytkowania. Prosta i intuicyjna obsługa to duża zaleta. Liczy się także solidna obudowa, która zabezpieczy sprzęt przed zniszczeniem. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najważniejsze cechy testerów do serwisów samochodowych.

Testery diagnostyczne używane w warsztatach samochodowych

Testery służą do przeprowadzania zaawansowanej diagnostyki pojazdów. Z ich pomocą serwisanci weryfikują działanie poszczególnych układów w samochodzie. W ten sposób mogą wykryć ewentualne nieprawidłowości i usterki, które często nie dają wyraźnych sygnałów w trakcie użytkowania pojazdu. W serwisach samochodowych stosuje się skanery przeznaczone do użytku komercyjnego. W zależności od tego, czy podmiot zajmuje się naprawą samochodów jednej marki, czy też nie ma takiej specjalizacji, można wybrać urządzenia dedykowane do pracy na konkretnych grupach marek lub modele uniwersalne. W serwisach samochodowych używane są zaawansowane interfejsy z dodatkowymi funkcjami. Takie testery można kupić np. w sklepie internetowym TECHSUL. W razie wątpliwości pracownicy chętnie doradzają, który model najlepiej będzie odpowiadał potrzebom użytkownika.

Jak wybrać interfejs diagnostyczny?

Dobre mierniki diagnostyczne mają podstawowe funkcje umożliwiające pracę, takie jak:

  • podgląd parametrów pracy układu w samochodzie,
  • odczyt kodów usterek,
  • programowanie modułów sterujących w aucie.

Profesjonalny tester diagnostyczny należy do podstawowego wyposażenia każdego warsztatu samochodowego. Pozwala na usprawnienie pracy i umożliwia szybkie, bezbłędne wykrycie usterki. Wśród testerów znajdują się testery ciśnienia wtrysków, szczelności elementów, mierniki ciśnienia do oleju, benzyny, układu hamulcowego. Ponadto wśród mierników spotyka się też testery do ciśnienia powietrza w kołach, do sprawdzania akumulatorów i testery do płynu chłodniczego, tzw. glikometry. Zakup odpowiedniego modelu urządzenia wpływa korzystnie na funkcjonowanie serwisu, dlatego zacznij od określenia swoich oczekiwań i wybierz tester, który ma wszystkie potrzebne funkcje.