Dobra poduszka dla dziecka to przede wszystkim produkt dopasowany do jego wieku, wzrostu, wagi i indywidualnych preferencji. Powinna mieć odpowiedni rozmiar, grubość oraz wypełnienie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poduszek naturalnych i syntetycznych. Na którą z nich najlepiej się zdecydować, by zapewnić swojemu dziecku zdrowy i spokojny sen?

Jaką poduszkę wybrać dla niemowlaka?

Wybierając poduszkę dla niemowlaka, rodzice natrafiają na szeroką ofertę produktów typu motylek, rogal, czy klin. Okazuje się jednak, że najlepszym wyborem będzie prosta, płaska poduszka, a nawet jej brak. Bezpieczne ułożenie ciała będącego we śnie to takie, podczas którego ciężar główki malucha jest równomiernie rozłożony. Zbędne przedmioty, takie jak maskotki, a nawet poduszka, mogą utrudnić dziecku swobodny oddech. Za pierwszą poduszką można zacząć się rozglądać, gdy dziecko ukończy pierwszy rok życia.

Jaką poduszkę wybrać dla dziecka?

Optymalny wymiar poduszki dla dwulatka lub trzylatka to 40 cm x 40 cm. Przedszkolaki i dzieci starsza mogą używać już poduszki o standardowym wymiarze 50 cm x 60 cm. Za najlepsze uważane są poduszki z wypełnieniem z puchu i pierza. Najwyższej jakości produkty mają aż 95% puchu, który zapewnia komfortowy sen, dzięki dopasowaniu się do karku i głowy. Ponadto, poduszki te świetnie odprowadzają wilgoć i gwarantują cyrkulację powietrza. Decydując się na poduszkę dla dziecka z puchem, warto zakupić ją u producenta, który dokładnie oczyszcza i odpyla wypełnienie.

Jaka jest najlepsza poduszka dla dziecka z alergią?

Coraz więcej dzieci cierpi na alergie skórne i wziewne, dlatego kupując poduszkę dla swojego malucha, należy wybrać produkt, który zapewni mu komfortowy i przede wszystkim bezpieczny sen. Do najpopularniejszych antyalergicznych poduszek zalicza się te z silikonowym wypełnieniem. Rodzice dzieci z alergiami mogą zdecydować się również na naturalne poduszki. Za najlepsze uważa się poduszki z bambusa, który wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi. Powstające ze zmiażdżonych łodyg bambusa wypełnienie eliminuje szkodliwe drobnoustroje. Zarówno poduszki syntetyczne, jak i z bambusa można kupić np. w sklepie internetowym PenPol.