Faktura.pl to jedna z największych w Polsce platform do wystawiania faktur, wirtualny magazyn dokumentów księgowych i system CRM do zarządzania bazą klientów. To jeden z pionierów polskiego rynku serwisów oferujących fakturowanie online. Ma obecnie ponad 50.000 użytkowników, z czego blisko 10.000 przybyło w tym roku. Każdego miesiąca za pośrednictwem platformy faktury wystawia ponad 10.000 polskich mikrofirm.

ETL to międzynarodowa firma doradcza, która oferuje usługi księgowe i prawno-podatkowe. Bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach niemieckich, czerpie więc doświadczenie z rynku, na którym jest największą tego typu firmą.

Integracja faktura.pl z platformą księgowanie.pl grupy ETL pozwala klientowi biura rachunkowego na bezpośrednie korzystanie z możliwości wystawiania faktur (w cenie usługi księgowej) w faktura.pl. Przedsiębiorca może dodatkowo w prosty i wygodny sposób przekazać komplet dokumentów przychodowych i kosztowych swojej księgowej. Może to zrobić elektronicznie, bez dojazdu i bezpośredniego kontaktu, co podczas pandemii zyskało dodatkowe znaczenie.

Po integracji proces wygląda tak: przedsiębiorca loguje się do platformy księgowanie.pl, wystawia fakturę, a ta automatycznie trafia do wybranego biura księgowego. To nowa funkcjonalność na rynku. Klient korzystający z biura ETL na platformie księgowanie.pl ma w ramach umowy dostęp do faktura.pl bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat.

– Szukaliśmy partnera nastawionego na innowacje, bo sami stale dążymy do zapewniania mikrofirmom szybkiego i zautomatyzowanego wsparcia w księgowej obsłudze swojego biznesu. Najlepiej, jeśli oferowane rozwiązania działają na „jeden klik”, niezależnie czy chodzi o wystawienie faktury, windykację niezapłaconych środków czy pozyskanie finansowania. Podobnie jest tutaj, integracja z nowym partnerem to technologiczne uproszczenie obsługi księgowej. Nasz serwis to obecnie w coraz większym stopniu aplikacja do wspierania przedsiębiorcy, do gromadzenia dokumentów przychodowych w zdigitalizowanej formie. Wdrażanie tych funkcjonalności przyspieszyło w pandemii. Ograniczają one obieg papierowy i bezpośredni kontakt z księgową – Grzegorz Grodek, prezes faktura.pl.

W tym roku platforma poszerzyła zakres działania o elektroniczne zarządzanie dokumentami mikrofirm

Została wzbogacona o możliwość dodawania faktur kosztowych, finansowania faktur terminowych przed datą płatności czy możliwość windykowania swoich kontrahentów. W trzecim kwartale 2020 roku faktura.pl dodała moduł biur rachunkowych, dzięki czemu księgowa ma łatwy i szybki dostęp do dokumentów swoich klientów. Do tej pory z modułu korzysta już kilkadziesiąt innych biur rachunkowych. Platforma stała się łącznikiem pomiędzy biurem rachunkowym, a mikrofirmą.

– Obecnie mamy 30 lokalizacji i 500 pracowników. Nasza filozofia to cyfrowa transformacja biur rachunkowych i finansowanie postępu technologicznego. Wspieramy odejście od papierowych faktur, od regałów z segregatorami z dokumentami od podłogi do sufitu. Małe biura rachunkowe, których nie stać na samodzielne inwestycje w platformy elektroniczne, bez modernizacji zostają w tyle wobec konkurencji. Ta różnica powiększa się w czasie pandemii, kiedy księgowi mają dodatkowe dokumenty związane z tarczami rządowymi i rozliczaniem wsparcia. Samo wyjaśnianie wątpliwości w ZUS czy US zajmuje wiele czasu, szczególnie kiedy trudno się tam dodzwonić. Wsparcie elektronicznej platformy jaką im dajemy pozwala zaoszczędzić cenny czas, usprawnić i przyspieszyć procesy. W ten sposób finansujemy postęp technologiczny małych biur rachunkowych – mówi Przemysław Fil, prokurent w ETL Outsourcing S.A., będącej właścicielem platformy księgowanie.pl.