Epidemiologiczna sytuacja sprawiła, że zostałeś zmuszony do przeniesienia swojej pracy do domu? Praca przy komputerze po roku staje się dla Ciebie męcząca i sprawia, że masz bóle kręgosłupa, częste bóle głowy i łzawienie oczu? W takim razie koniecznie przekonaj się, jakie istnieją gadżety do pracy przy komputerze, które sprawią, że godziny pracy staną się przyjemniejsze, a wypełnianie obowiązków będzie łatwiejsze? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i wybierz dla siebie akcesoria do pracy zdalnej.

Lampka LED-owa – nie męczy oczu i jest energooszczędna

Przy pracy przed komputerem duże znaczenie ma oświetlenie. Ważne jest to, by oczy nie męczyły się, ponieważ wielogodzinna praca przed ekranem naraża je na bardzo duży wysiłek. Doskonale sprawdzi się lampka LED – owa, dzięki której praca przy komputerze staje się zdecydowanie łatwiejsza. Po pierwsze żarówka powinna mieć odcień jak najbardziej zbliżony do dziennego światła. Dzięki temu oczy nie będą się męczyć, nie powinien pojawić się problem z nadmiernym mrużeniem, łzawieniem, a nawet bólem. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na wygenerowanie większych oszczędności. Jest to sposób na zmniejszenie zużywanej energii, co z pewnością zostanie zauważone na rachunkach.

Minutnik – mierz sobie czas pracy i rób więcej przerw

Praca w pozycji siedzącej przed komputerem to prawdziwe wyzwanie dla całego ciała. To pozycja, która nie jest bezpieczna dla zdrowia i w nadmiarze może prowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a nawet problemów zdrowotnych. Warto robić sobie kilka przerw w czasie takiej pracy. Jeśli nie jesteś w stanie określić, kiedy jest czas na przerwę, wybierz dla siebie minutnik. Nastawiaj czas pracy na półtorej godziny, a następnie rób sobie przerwy na dziesięć minut. Na rynku dostępnych jest wiele minutników, więc bez trudu wybierzesz dla siebie ten, który będzie wyglądem i stylistyką pasował do Twojego biura.

Podkładka pod nadgarstek

Przybranie odpowiedniej pozycji siedzącej przy biurku jest bardzo ważne dla zdrowia i komfortu. Jednym z gadżetów, w który warto zainwestować pracując przed komputerem przez wiele godzin dziennie to podkładka pod nadgarstek. Dzięki temu nadgarstek ułożony jest w prawidłowy sposób i nie pojawia się dyskomfort podczas korzystania z klawiatury lub myszki.

Zainwestuj w wyżej wymienione akcesoria do pracy przed komputerem i przekonaj się, że korzystanie z nich może znacząco zwiększyć komfort.