Piłka nożna to niezmiennie najpopularniejszy sport na świecie. Każdego dnia miliony osób na świecie ekscytują się rozgrywkami ligowymi oraz pucharami międzynarodowymi. Futbol nie byłby tak popularny, gdyby nie główni aktorzy tego widowiska, czyli piłkarze. Którzy z nich są uważani za najlepszych na świecie w 2023 roku? Sprawdź!

Kylian Mbappe

Francuz jest przez wiele osób określany mianem najlepszego piłkarza na świecie. Od 2017 roku broni on barw Paris Saint-Germain, którego jest kluczową postacią. Kylian uchodzi jednak za osobę kontrowersyjną, co w ostatnim czasie poskutkowało konfliktem z władzami francuskiego klubu. Czy w najbliższym czasie opuści on Paris Saint-Germain? Czas pokaże.

Erling Haaland

Jeszcze niedawno piłkarski świat fascynował się rywalizacją Ronaldo-Messi. Dzisiaj mówi się o innych dwóch wielkich – wspomnianym już Kylianie Mbappe oraz Norwegu Erlingu Haalandzie. Ten 23-letni piłkarz w 2022 roku zamienił niemiecką Borussię Dortmund na Manchester City i od razu zdobył w jego barwach Mistrzostwo Anglii oraz Ligę Mistrzów. Jak daleko jest w stanie zajść Norweg? To pokażą kolejne lata.

Leo Messi

Argentyńczyk to żywa legenda futbolu. Choć jego kariera chyli się już powoli ku końcowi, to nadal udowadnia on, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Choć jego kariera nieco zwolniła po przenosinach z Barcelony do Paryża, to jednak zdobycie Mistrzostwa Świata w 2022 roku pokazało, że nadal potrafi robić różnicę. W obecnym roku Messi przeniósł się do amerykańskiego Interu Miami.

Cristiano Ronaldo

Wspominając o Leo Messim, nie sposób pominąć jego wielkiego rywala, Cristiano Ronaldo. Choć podobnie jak Argentyńczyk zdecydował się on na opuszczenie Europy, to nadal pokazuje swoimi umiejętnościami, że zasługuje na wymienianie go w gronie najlepszych piłkarzy na świecie. W dorobku Portugalczyka znajdziemy m.in. Mistrzostwo Europy oraz pięć pucharów Ligi Mistrzów. Jedyne czego mu brakuje to Mistrzostwa Świata. Czy do swojego dorobku dołoży mistrzostwo Arabii Saudyjskiej z Al-Nassr?

Robert Lewandowski

Polacy mogą być dumni, że ich rodak może znaleźć się w tego typu zestawieniu. Lewandowski to nie tylko najlepszy piłkarz w historii Polski, ale także jeden z najbardziej cenionych graczy na świecie. Osiem lat sukcesów w Bayernie Monachium zostało zwieńczone przenosinami do FC Barcelony. Chcesz kibicować Polakowi, obstawiając jej mecze? Sprawdź, co do zaoferowania w swojej ofercie ma ETOTO pod linkiem https://www.etoto.pl/darmowe-bonusy-bukmacherskie. Odbierz bonus i wygrywaj!