W przypadku częstej dolegliwości, jaką jest trądzik różowaty, cennym i pomocnym składnikiem naszej codziennej diety może okazać się olej z nasion lnu. Siemię lniane jest bowiem źródłem kwasów Omega-3, które okazują się niezbędne, nie tylko dla prawidłowej pracy naszego serca. Do właściwości leczniczych oleju lnianego, wykraczających poza układ krążenia, należy m.in.: walka z problemami skórnymi (w tym z trądzikiem), wzmocnienie włosów, paznokci czy nawet pozytywne oddziaływanie na nasz układ nerwowy.

Stosując olej lniany na trądzik różowaty musimy pamiętać, że można go wykorzystywać na wiele sposobów:

  • można aplikować go bezpośrednio na skórę (wcierając lub wmasowując),
  • zmieszać olej z innymi kosmetykami (np. z kwasem hialuronowym, serum do twarzy),
  • spożywać go bezpośrednio, robiąc z oleju lnianego składnik swojej codziennej diety.

Zobacz więcej: Olejki w leczeniu trądziku różowatego.

Stosowanie zewnętrzne

Chociaż w pierwszej chwili oleista konsystencja może odstraszyć niektóre osoby, trzeba pamiętać o tym, że olej lniany posiada zbawienne właściwości dla naszej skóry. Dobrej jakości olej lniany, nie tylko zapobiega powstawaniu zaskórników, ale także wzmacnia, napina oraz chroni nawet najbardziej wrażliwą skórę.

Zmieszanie z innymi kosmetykami

masc na tradzik

Jeżeli konsystencja oleju wciąż jest dla ciebie problemem, pamiętaj, że zawsze możesz go zmieszać z kwasem hialuronowym lub twoim ulubionym serum, po czym, dopiero w takiej postaci, nakładać swobodnie na twarz.

Stosowanie wewnętrzne

Olej lniany stosować możesz w różnego rodzaju potrawach. Jeśli lubisz, dodaj go do sałatki, jogurtu, dowolnego dania na zimno czy ciepło. Możesz także wypić olej na czczo. Wystarczą około dwie łyżeczki oleju dziennie (spożywane regularnie), aby zauważyć pozytywne zmiany na naszej skórze. Olej lniany najlepiej wchłania się z nabiałem, dlatego też warto skorzystać ze specjalnych przepisów diety lnianej, skonstruowanej przez dr Budwig.

Koniecznie sprawdź również, jak wybrać dobrą maść na trądzik różowaty.

Podsumowanie

Stosując olej lniany na trądzik różowaty, pamiętaj, że jest to w pełni naturalna i bezpieczna metoda walki z problemami skórnymi, dzięki której nic nie ryzykujesz.