Trądzik różowaty jest przypadłością dotyczącą skóry twarzy. Wygląda nieestetycznie i jest głównie (chociaż nie tylko) pań po 30 roku życia. W pierwszym stadium jest czerwienienie się twarzy, a także dochodzi do rozszerzania się naczyń włosowatych. Objawom tym towarzyszy pieczenie skóry, która miejscami staje się cieplejsza. Kolejne, drugie stadium jest bardziej nieprzyjemne, ponieważ podczas niego na twarzy zaczynają się pojawiać krostki i różnego rodzaju grudki. Dodatkowo na stałe już pojawia się rumień, który kształtem przypomina motyla. Najgorszy jednak jest trzeci etap trądziku różowatego. Na twarzy pojawiają się wtedy duże zapalne guzki. Skóra staje się pogrubiona, występuje także obrzęk limfatyczny, przerost gruczołów łojowych, a także poszerzenie ujść mieszków włosowych.

Trądzik różowaty – kiedy udać się do gabinetu kosmetycznego?

kosmetyki

Z tym problemem można próbować poradzić sobie samemu, jednak może się okazać, że na nasz trądzik różowaty zabiegi w gabinecie kosmetycznym okażą się najlepszym rozwiązaniem. I tak można się wybrać na zabiegi dla wrażliwej cery. Polegają one zwykle na dokładnym aczkolwiek delikatnym oczyszczeniu twarzy, a następnie na nakładaniu na twarz różnych kremów lub maseczek. Cena zależy od ich składu jednak zazwyczaj waha się w przedziale od 150 do 350 zł.

Czytaj też: https://wylecz-rozowaty.pl/laser-tradzik-rozowaty-pomoze/

Innego rodzaju zabiegiem jest elektrokoagulacja, która polega na zamykaniu naczyń krwionośnych albo też usuwania niewielkich zmian skórnych za pomocą prądu wysokiej częstotliwości. Kosmetyczka może także zastosować ultradźwięki, które pozytywnie wpływają na skórę, pobudzają ją do regeneracji, pomagają walczyć z niedoskonałościami (więcej: https://poznajacnerose.pl/blog/tradzik-rozowaty-leczenie/)

Podsumowanie

Chociaż wizyta u kosmetyczki zwykle kosztuje więcej, niż preparaty, które można samemu stosować w domu, to jednak zazwyczaj efekty po wizycie u niej są o wiele bardziej zadowalające, niż wszelkie inne sposoby. Dlatego jeżeli ktoś bardzo przejmuje się swoją cerą, a domowe sposoby zdają się nie przynosić efektów, warto wtedy zainwestować w wizytę u kosmetyczki. Może ona znacząco poprawić stan skóry, a co za tym idzie samopoczucie.