Radca prawny to osoba, która pracuje w kancelarii adwokackiej. Udziela porad prawnych, opiniuje umowy oraz pomaga w sporządzaniu wszelkiego rodzaju pism do urzędów oraz sądów. Może także reprezentować klientów w organach administracji publicznej. Na co zwrócić uwagę wybierając usługi takiej osoby? Podpowiadamy.

Czym wyróżnia się dobry radca prawny?

Radca prawny to osoba, która zajmuje się kompleksowym prowadzeniem szerokiego zakresu różnorakich postępowań sądowych. Nawet skomplikowane sprawy spadkowe w Myszkowie nie są dla prawnika żadnym wyzwaniem. Znajomość prawa oraz doświadczenie w prowadzeniu dokumentacji pozwala na szybkie i bezproblemowe realizowanie oczekiwań klientów.

Prawo to bardzo rozległa dziedzina wiedzy. Dobry radca prawny nabywa wiedzę nie tylko w trakcie studiów, ale musi również nieustannie ją poszerzać podczas wykonywania codziennych obowiązków w pracy. Zmieniające się ustawy oraz zapisy w kodeksach wymagają śledzenia tych zmian oraz dostosowania strategii do potrzeb klientów. Prawnik to osoba, która nie boi się wyzwań. Musi być także gotowa na poszerzanie wiedzy nawet na tematy niezwiązane bezpośrednio z jego specjalizacją.

Najlepszy radca prawny i jego cechy charakteru

Jeśli szukamy najlepszego radcy prawnego to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to czy jest dyskretny oraz lojalny. Powinien świadczyć usługi prawnicze w celu ochrony praw swojego klienta, nie szukać własnego zysku lub wchodzić w układy z innymi osobami dla własnych korzyści. Musi być to więc osoba o nieposzlakowanej opinii, która jest gotowa w pełni zaangażować się w prowadzoną sprawę, niezależnie od stopnia jej skomplikowania.

Radca prawny musi także wzbudzać zaufanie. Tylko w ten sposób klient jest w stanie wyjawić mu wszelkie istotne informacje, które pozwolą w efektywny sposób zakończyć sprawę w sądzie. Nic więc dziwnego, że to właśnie empatia odgrywa tutaj zasadniczą rolę. Osoba, która pracuje jako prawnik musi mieć w sobie chęć do udzielania pomocy innym oraz zapewniania im ochrony prawnej.