Ludzie z reguły decydują się na stan surowy lub deweloperski przy zakupie mieszkania. Są to dobre rozwiązania, lecz warto rozważyć wszystkie opcje. Jest też wykończenie pod klucz, co również jak pozostałe opcje, ma swoje wady i zalety. Te trzy opcje pod pewnymi kwestiami różnią się od siebie.

Czym są remonty pod klucz?

W dzisiejszych czasach możemy kupić różne mieszkania, a to, na jakie się zdecydujemy, zależy tylko od nas samych. Warto jednak mieć pełen wgląd w możliwości, które oferowane są na rynku. Remonty pod klucz w Warszawie to najwyższy standard proponowany przez deweloperów. Taka opcja oferuje szeroki zakres prac remontowych.

Remonty pod klucz oferują takie usługi jak położenie podłogi, malowanie ścian, montaż drzwi wewnętrznych i aneksu kuchennego, założenie szaf wnękowych oraz urządzeń sanitarnych w łazience. Zakres takich prac oczywiście jest zróżnicowany i zależy wyłącznie od tego, jak dogadamy się z deweloperem.

Jeśli chcemy czegoś więcej, istnieje taka możliwość. Przy odpowiedniej umowie i zapłacie możemy też od razu wprowadzić się do całkowicie umeblowanego mieszkania. W rozszerzonej opcji deweloper proponuje pełne wyremontowanie oraz urządzenie mieszkania, zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami, dotyczącymi na przykład kolorów, mebli czy frontów.

Co warto wiedzieć na temat remontów pod klucz?

Remonty pod klucz to opcja jeszcze nie aż tak znana w obecnych realiach, aczkolwiek bardzo dobra. Wynika to z tego, że ludzie nie posiadają wystarczającej wiedzy o tym. Warto jednak się rozeznać i ostatecznie zdecydować czy taka możliwość okaże się dla nas tą odpowiednią.

Warto wiedzieć, że usługi remontowe w Krakowie mają swój zakres. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na opcję podstawową, czy bardziej rozszerzoną. Mimo wszystko takie wykonanie umożliwiać wprowadzenia się od razu, lecz mieszkanie nie jest w pełni wykończone. Natomiast dzięki temu wszystkie najcięższe prace są zrobione. Jest to niestety nieco droższa opcja, niż remont na własną rękę, aczkolwiek zaoszczędzamy przy tym czas i własne siły, a do tego mamy pewność, że prace zostały wykonane przez wyspecjalizowaną firmę.