Szczyrk to miejscowość turystyczna, która swój rozkwit przeżyła w XX wieku, to właśnie wtedy powstały w niej wiele miejsc turystycznych jak schroniska turystyczne czy pensjonaty. Szczyrk jeszcze bardziej rozwinął się po wojnie, stał się wtedy kurortem wypoczynkowym oraz ośrodkiem sportów zimowych, przez to cieszył się dużą popularnością. Turyści z całego kraju i świata chętnie odwiedzają to miejsce ze względu na krzesełkową kolejkę linową, która została zbudowana w 1929 roku i prawie przez 100 lat cieszy swoją niezmienną popularnością. Wynajmując apartamenty dostępne w Szczyrku, można podziwiać najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, czyli Skrzyczne. Który więc apartament wybrać, aby cieszyć się widokami na Skrzyczne?

Jak znaleźć odpowiedni apartament w Szczyrku?

Apartamenty w Szczyrku charakteryzują się swoimi pięknymi widokami, dlatego są tak chętnie wynajmowane i z ich ofertą trzeba się szybko zapoznać, aby nikt nas wcześniej nie ubiegł. Widok z apartamentu na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego to niesamowita sprawa, dodatkowo z apartamentów w Szczyrku można przeprowadzić pieszą wycieczkę na sam szczyt, czyli Skrzyczne, która ma 1257 m n.p.m, podróżując w to miejsce, można natknąć się na liczne punkty widokowe, które uatrakcyjnią całą wędrówkę. Z samego szczytu można podziwiać Beskid Żywiecki, okolicie Żywca, a w przypadku gdy uda się trafić na piękną pogodę można zobaczyć nawet Tatry i Babią Górę. 

Dlaczego Szczyrk to świetne miejsce na urlop?

Wybierając apartamenty na urlop, zwraca się uwagę przede wszystkim na cenę, lokalizację, wyposażenie oraz standard tam panujący. Apartamenty w Szczyrku mają wszystkie te cechy na plus oraz jedną dodatkową, a są nią oczywiście niesamowite widoki, które przy porannym śniadaniu cieszą oko gości. Apartamenty dostępne w Szczyrku nie są stworzone tylko dla rodzin i par, podróżując samotnie w celu zwiedzenia tego pięknego miejsca, również można liczyć na dogodne miejsce w apartamencie z widokami.