To kolejna, siódma już edycja wakacyjnego kina na dachu Domu Handlowego Renoma. „Do utraty tchu” „Rozumiemy się bez słów” czy „Sól ziemi” – to filmy, które będzie można obejrzeć w sierpniowe sobotnie wieczory. Poza tym, decyzja o tym, jaki film zostanie wyświetlony w ostatnią sierpniową sobotę, należeć będzie do widzów. „Za jakie grzechy dobry Boże”, „Nietykalni” czy „Zakochana bez pamięci” – głosować można na fanpage’u DH Renoma na Facebooku. 

– Kino letnie na stałe zagościło w kalendarzu wydarzeń Renomy – mówi Barbara Wójcik, dyrektor Domu Handlowego Renoma – Tegorocznym motywem przewodnim jest Francja. Zależy nam na tym, aby wielbiciele dobrych filmów mogli w letnie wieczory poczuć jej wyjątkową atmosferę w samym sercu Wrocławia.

Podczas projekcji partner wydarzenia zaprasza na lemoniadę, a także popcorn. Dodatkowo na uczestników seansu czekać będą konkursy, w tym z zaproszeniem na kolację w stylu francuskim.

– Chcemy przybliżyć mieszkańcom Wrocławia klimat francuskich ciepłych wieczorów, spędzanych na świeżym powietrzu – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiej agencji Bouygues Immobilier Polska. – Również w realizowanych przez nas inwestycjach, staramy się, aby ich mieszkańcy mieli możliwość miłego spędzania czasu, wraz z sąsiadami. Właśnie dlatego stawiamy na przestrzenie wspólne, np. w apartamentowcu Jagiełły 6, mieszkańcy będą mogli spotykać się na ogólnodostępnym tarasie na dachu.

Pokazy filmowe na dachu DH Renoma zaplanowano na każdą sierpniową sobotę o godz. 21.30. Do dyspozycji gości będą wygodne leżaki. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność przyjścia.

Repertuar seansów w DH Renoma:

5 sierpnia – „Do utraty tchu” (1960)

À bout de souffle

reżyseria: Jean-Luc Godard

scenariusz: Jean-Luc Godard

12 sierpnia – „Rozumiemy się bez słów” (2014)

La famille Bélier

reżyseria: Eric Lartigau

scenariusz: Victoria Bedos, Stanislas Carré de Malberg, Thomas Bidegain, Eric Lartigau

19 sierpnia – „Sól ziemi” (2014)

Le sel de la terre

reżyseria: Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

scenariusz: David Rosier, Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

26 sierpnia – Pokaz niespodzianka!

Tytuł filmu zostanie wybrany w głosowaniu:

„Za jakie grzechy dobry Boże”

„Nietykalni”

„Zakochana bez pamięci”