Już 31 sierpnia o godzinie 20:00 pod Warsaw Spire rozpocznie się kolejny seans z cyklu “Kino Letnie na placu Europejskim”. Tym razem czwartkowy wieczór uprzyjemni znana węgierska produkcja pt. „Kontrolerzy”. Na pokaz zaprasza organizator wydarzenia, Ghelamco Poland, wraz z partnerem wydarzenia Samsung QLED TV oraz patronem medialnym – radiem Chillizet.

W ostatni czwartek sierpnia na placu Europejskim ponownie zapanuje filmowa atmosfera. Na dużym ekranie zostanie wyświetlona węgierska produkcja w reżyserii Nimróda Antala: „Kontrolerzy”. To jeden z najbardziej popularnych filmów z Węgier, wysoko oceniony podczas festiwalu w Cannes oraz zdobywca nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago.

Historia opowiada o młodym mężczyźnie, Bulcsú, który w pracy codziennie sprawdza bilety w węgierskim metrze

Spędza on w nim cały swój czas: po ciężkim dniu, pełnym obowiązków, nie idzie do domu, ale śpi w podziemnych tunelach, tym samym dobrowolnie rezygnując z zewnętrznego świata. Cały wątek głównego bohatera i trójki jego kolegów skupia się wokół metra: w dzień zarabiają na życie, a w nocy bawią się, organizując wyścigi z ostatnim wagonem. Codzienność Bulcsú i jego kolegów zaczyna się zmieniać, kiedy na drodze pojawia się psychopata pchający ludzi pod nadjeżdżające pociągi oraz… Szofi, w której kontroler się zakochuje. Filmowa mieszanka thrilleru, czarnej komedii i szczypty mrocznego humoru – takie klimaty tylko na placu Europejskim!

Bezpłatny seans uprzyjemnią wygodne leżaki oraz smaczne przekąski i zimne napoje, które będzie można kupić w ogródku restauracji The Place lub na stoisku przy ekranie.