Szukacie sposobu na to, by zająć wolny czas razem z dziećmi? Bajki to doskonała rozrywka dla maluchów, oczywiście jeśli jest edukacyjna, a do tego dawkowana w odpowiedni sposób. Raz w tygodniu lub w trakcie świąt możecie usiąść całą rodziną przed telewizorem i obejrzeć najpopularniejsze produkcje, które zachwycają nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Przekonajcie się, jakie filmy animowane warto obejrzeć z najmłodszymi.

Zwierzogród – bajka o tym, jak podążać za marzeniami

Nowoczesna i naprawdę pouczająca bajka, która pokazuje świat z perspektywy zwierzaków. Jednak świat, który przedstawiony jest w bajce bardzo przypomina ten, w którym obecnie żyjemy. Sceny z urzędu lub miejsc pracy są niemal, jak wyjęte prosto z życia, dlatego jest to produkcja, która rozbawia, a jednocześnie może wiele nauczyć. Dzięki niej zarówno dzieci, jak i dorośli mogą przekonać się, że warto spełniać marzenia i przy odrobinie starań można osiągnąć wszystko, czego się pragnie. Przeciwności losu, jakie spotykają głowach bohaterów sprawiają, że nie można oderwać się od ekranu, a zakończenie zaskakuje i wzrusza.

Król Lew – o przeciwnościach listu, które z przyjaciółmi i miłością można zawsze pokonać

Bajka, którą zna już prawie każdy. Piękna, wzruszająca i pouczająca historia, która z pewnością zaciekawi najmłodszych. Historia przedstawia rodzinę lwów, a także ich przyjaciół, którzy muszą stawić czoła przeciwnościom losu. W historii podkreślona jest relacja między przyjaciółmi, a także miłości. To właśnie dzięki nim główny bohater jest w stanie osiągnąć sukces.

Piękna i bestia – o przełamaniu stereotypów o wyglądzie

Bajka, która została przedstawiona również w formie filmu. Obie wersje tej historii warto poznać, ponieważ są bardzo ciekawe i przejmujące. Z tej produkcji można dowiedzieć się, że wygląd nie jest najważniejszy, a osoby, które nieco różnią się od nas wcale nie są gorszę. Często zdarza się, że to osoby mające niedoskonałości, które są wyraźnie widoczne mają piękne wnętrze, są skłonne do bezgranicznej i szczerej miłości, a co więcej wyróżniają się dużą wrażliwością.

Tych kilka produkcji z pewnością zajmie wam czas na kilka godzin. Wybierzcie czas i zajmijcie miejsce w salonie, gdzie będziecie mogli spędzić ze sobą nieco przyjemnych chwil.