Jako jeden z największych producentów profesjonalnego papieru fotograficznego oraz aparatów cyfrowych FUJIFILM został mecensem wystawy Wojtka Wieteski, ambasadora tej marki w Polsce.Wystawa „Paradise 101“ przedstawia fotografie wykonane w Japonii na przestrzeni blisko 30 lat. Wszystkie prace wydrukowane zostały na specjalistycznych papierach Fujifilm Maxima i FujiFlex Crystal Archive. Zdjęcia z ostatniej podróży do Japonii w 2019 r. wykonane zostały aparatami Fujifilm GFX 50R i Fujifilm X-H1.

Wystawa składa się z cyklu fotografii i obrazów filmowych inspirowanych rzeczywistością Japonii na przełomie XX i XXI-wieku, kulturą zen oraz wschodnią kulturą narracji. Ze względu na swoją formę, jest najbardziej spektakularną wystawą w karierze artysty. Aż 511 z 555 fotografii zostało wydrukowanych na papierze Fujifilm MAXIMA dedykowanym dla profesjonalnych wydruków wieloformatowych w przestrzeniach wystawienniczych i muzealnych. Głębokość czerni i dbałość o idealne odwzorowanie cieni to elementy charakterystyczne  dla tego papieru, tak uwielbiane przez fotografów artystycznych dbających o najdrobniejsze detale. Pozostałe 44 zdjęcia wydrukowano na materiale światłoczułym Fujiflex.

Współpraca z Fujifilm z Wojtkiem Wieteską

W podróży do Japonii towarzyszyły Wojtkowi Wietesce aparaty Fujifilm GFX 50R i Fujifilm X-H1 oraz obiektywy: GF 45mm F2.8 R WR, GF 32-64mm F4 R LM WR, GF 120mm F4 R LM OIS WR Macro, XF 18mm F2 R oraz XF 56mm F1.2 R APD.

„Z Wojtkiem Wieteską współpracujemy od 2019 roku, kiedy dołączył do nas jako ambasador marki. Jego przywiązanie do detali doskonale łączy się z wysoką jakością zdjęć wykonanych aparatami średnioformatowymi FUJIFILM GFX. W wyjątkowy sposób obrazują to zdjęcia przedstawione na wystawie „Paradise 101.“ Tomasz Taberski, Business Unit Manager Imaging Division w Fujifilm.

Wystawa “Paradise 101” w Muzeum Manggha w Krakowie

Projekt „Paradise 101” składać się będzie z wystawy głównej obejmującej 507 fotografii na papierze Fujifilm Maxima oraz 44 fotografii na papierze FujiFlex Crystal Archive, książki fotograficznej i towarzyszącego jej doświadczenia AR (rozszerzona rzeczywistość). Wystawę można oglądać od 02 lutego 2021 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.