Niedawno folia bąbelkowa była podstawowym elementem służącym zabezpieczeniu towarów na czas transportu czy magazynowania. Obecnie używa się jej coraz rzadziej. Jest bowiem wykonana z plastiku, którego produkcja i ponowne przetwarzanie generuje znaczną ilość zanieczyszczeń. Poznaj ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej i sprawdź, jakie korzyści daje ich używanie.

Ekologiczne alternatywy dla folii bąbelkowej

Najbardziej cenioną alternatywą dla folii bąbelkowej jest tektura falista. Materiał powstaje poprzez sklejenie kilku warstw papieru, które przybierają formę zwojów. Produkcja rozwiązania odbywa się w specjalnej maszynie, które składa się m.in. ze sklejarki i przekrawacza.

Materiał użyty do produkcji nie jest dodatkowo nasączony szkodliwymi substancjami i może być używany wielokrotnie. Tektura dwuwarstwowa skutecznie chroni towar przed przemieszczaniem się wewnątrz kartonu, umożliwia odseparowanie poszczególnych elementów i jest rozciągliwa. Dzięki temu sprawdza się do ochrony materiałów o różnych gabarytach.

Kolejną alternatywą są tekturowe separatory. Należy dostosować ich rozmiar do konkretnego produktu. W precyzyjny sposób ochronią go przed stłuczeniem, obiciem czy uszkodzeniem. Można je układać obok siebie w kartonie. Dzięki temu sprawdzają się do pakowania m.in. kubków, szklanek, butelek, świec.

Na uwagę zasługują także tekturowe przekładki. Możesz je kupić w konkretnym rozmiarze np. 43 X 32 cm – takie rozwiązanie znajdziesz w ofercie firmy EURO KARTON P.P.U.H. EXPORT – IMPORT TERESA TYRAKOWSKA – a w razie potrzeby stworzyć z tego mniejsze szablony, które będą dostosowane do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne rozwiązania?

 

Ekologiczne rozwiązania niosą ze sobą wiele zalet. Należą do nich m.in.:

  • lepszy odbiór marki przez konsumentów – klienci wolą papierowe alternatywy, które można poddać recyklingowi;
  • ochrona naturalnego środowiska – mniejsze zużycie plastiku pozytywnie wpływa na planetę;
  • estetyczny wygląd – wypełniacze z tektury wpisują się we współczesne trendy;
  • elastyczność i wydajność – tektura jest tak skonstruowana, że nawet cienka warstwa daje skuteczną ochronę.

Ekologiczne zamienniki to dobry wybór dla tych, którym zależy na budowaniu pozytywnych relacji z klientami i dbaniu o planetę.