Ponadczasowe. To jedno słowo świetnie określa każde glany, a w szczególności te 8 dziurkowe, które są zdecydowanie najbardziej popularną odmianą glanów na całym świecie. Buty te są noszone przez całe mnóstwo osób od punków, skinów czy metalowców po osoby, które po prostu cenią sobie wygodę i wytrzymałość w butach. Dlaczego jednak glany 8 dziurkowe cieszą się aż tak dużą popularnością?

Gdzie szukać glanów 8 dziurkowych?

Na szczęście glany 8 dziurkowe to obuwie na tyle kultowe i popularne, że ze znalezieniem ich nie ma większego problemu. Są one bardzo ważnym elementem wielu sklepów obuwniczych a do tego istnieją nawet specjalne sklepy, które skupiają się tylko na handlu różnego rodzaju glanami od glanów 3 dziurkowych przez 8 dziurkowe po glany 20 dziurkowe, które są ogromne.

8 dziurkowe buty sprawdzają się świetnie jako glany młodzieżowe, jak i buty wykorzystywane przez osoby tak naprawdę niezależnie od wieku. Chcąc je kupić warto poszukać w sieci dobrych sklepów internetowych, które oferują szeroki wybór glanów 8 dziurkowych w różnych kształtach i kolorów.

Dlaczego glany 8 dziurkowe cieszą się tak dużą popularnością?

Jednym z powodów jest to, że pierwsze glany zostały stworzone właśnie w postaci 8 dziurkowej. Ich autorem był Doktor Martens, czyli Klaus Martens, który stworzył buty przeznaczone do zapobiegania kontuzjom kostki. Stworzył je przez to, że doznał kontuzji kostki w trakcie jazdy na nartach. Od wtedy buty te przeszły długą drogę a ogromny wkład w popularyzację glanów miało przejęcie marki Dr. Martens przez brytyjską firmę R. Giggs Group Ltd.

Obecnie glany są produkowane przez wiele firm i oczywiście Dr. Martens to nie jedyny wybór warty naszej uwagi. W sieci można znaleźć całe mnóstwo ciekawych marek, które produkują dobrej jakości glany z prawdziwej skóry, dzięki temu są nie tylko wygodne i świetnie chronią kostkę, ale też będą w stanie wytrzymać przez wiele lat w naszej szafie i możliwe będzie ich noszenie mimo upływu nawet dekady. Jedyna rzecz, o której trzeba pamiętać to odpowiednie dbanie o nie.