Konferencje organizowane przez firmy są jednymi z najważniejszych punktów delegacji. Warto zatem, aby hotel, który wybierzemy spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Na co zwracać największą uwagę? Podpowiadamy.

Hotel na konferencje – na co zwracać uwagę?

W przypadku konferencji wyjazdowych istotne jest zaplecze noclegowe oraz możliwość organizacji bankietu lub spotkania integracyjnego w innej postaci. Dodatkowym atutem hotelu na konferencje jest również możliwość skorzystania z zabiegów oferowanych przez hotel konferencyjny w Gdańsku innych atrakcji.

W wyborze dogodnego obiektu mogą nam pomóc komentarze i opinie osób, które skorzystały już z oferty danego hotelu. W podjęciu decyzji może również pomóc osobista wizyta w konkretnym centrum konferencyjnym, podczas której będziemy mogli zapoznać się z dostępnymi salami i przekonać się, czy wystrój i aranżacja przestrzeni współgra z planowanym przez nas wydarzeniem. Argumentem, który nie pozostaje bez znaczenia podczas wyboru hotelu na konferencję jest również doświadczenie i zaangażowanie zespołu.

Sala konferencyjna – jak ma wyglądać?

Najważniejszym kryterium wyboru hotelu dla potrzeb organizacji konferencji jest wygląd i wyposażenie sali, ale też recepcji czy mniejszych salek przeznaczonych dla paneli tematycznych czy warsztatów. Dobry hotel, który jest przystosowany do organizacji wydarzeń, posiada zwykle więcej niż jedną salę konferencyjną. Zwykle jest to kompleks sal różnej wielkości, które można ze sobą łączyć w zależności od ilości uczestników. To najlepsze rozwiązanie, wygodne dla organizatora, który może, nawet jeżeli nie zwiększyć pulę miejsc, to na pewno ją zmniejszyć, obniżając sobie koszty.

Jednak hotelowa sala konferencyjna musi być najwyższej jakości. Nie ma mowy o zużytych krzesłach czy wydeptanej wykładzinie. Również sprzęt nagłaśniający, urządzenia IT powinny być wysokiej jakości. Czasem organizator potrzebuje też niewielkiego podestu czy doświetlenia. Optymalnie jest, gdy to hotel w Gdańsku posiada podstawowe urządzenia i materiały, bez potrzeby zatrudniania firm z zewnątrz.