Przeglądając oferty amerykańskich domów aukcyjnych, możemy szybko znaleźć wymarzony model samochodu. Do wyboru mamy nie tylko klasyczne modele, ale także pojazdy produkowane na amerykański rynek, które wyróżniają się wyższym standardem wyposażenia i lepszymi podzespołami. Jak sprawdzić stan techniczny pojazdu przed jego zakupem w USA? Podpowiadamy.

Jak kupić auto w USA?

Import auta z USA jest okazją do oszczędności. Za niewielkie pieniądze możemy kupić kilkuletni pojazd o małym przebiegu, który po niewielkich modyfikacjach, posłuży nam przez wiele lat, pozwalając spełnić marzenie o posiadaniu wysokiej klasy samochodu. Niestety, import auta z USA jedynie w teorii wydaje się łatwym zadaniem, któremu możemy samodzielnie podołać. W praktyce nie jesteśmy w stanie samodzielnie sprawdzić stanu technicznego pojazdu, dlatego powinniśmy korzystać z pomocy pośredników, którzy mają dostęp do specjalnych baz danych. Importem aut z USA zajmuje się m.in. firma JankesCar, która może pochwalić się stale rosnącym gronem zadowolonych klientów. Kompleksowe usługi doświadczonego pośrednika pozwolą nam nie tylko uniknąć straty pieniędzy, ale także innych problemów.

Weryfikacja stanu technicznego pojazdu importowanego z USA

Stan techniczny pojazdu to jednej z najważniejszych czynników, które decydują o naszym zadowoleniu z transakcji. Chcemy przecież kupić samochód, który nie będzie wymagał wielkich nakładów finansowych oraz będzie nadawał się do użytkowania. Pośrednicy mają dostęp do płatnych raportów, dzięki którym mogą nie tylko szybko sprawdzić stan techniczny wybranego przez nas pojazdu, ale także poznać jego historię. To bardzo ważne, bo pojazdy wystawiane na aukcjach w USA, nie są w idealnym stanie technicznym, więc nie powinniśmy bezgranicznie wierzyć ich sprzedawcom, którzy przygotowują opis samochodu, mając na uwadze zachęcenie do jego kupna.

Podsumowując, jedynym z dostępnych sposobów dokładnej weryfikacji pojazdu, który chcemy kupić na aukcji w USA, jest skorzystanie z pomocy pośrednika, który zajmuje się zakupem i transportem aut z USA. Pośrednicy mają dostęp do płatnych raportów, które nie są dostępne dla zwykłego Kowalskiego, co pozwala na dokładne zapoznanie się z historią oraz stanem technicznym interesującego nas pojazdu.