Twój grafik zarówno prac domowych, jak i zawodowych jest zawsze zajęty i zapełniony? Masz problem z wyrabianiem się ze wszystkim i często zapominasz o ważnym projekcie lub wizycie u lekarza? Spóźnianie się na ważne spotkania to dla Ciebie norma? W takim razie Twoja organizacja pracy i życia codziennego jest naprawdę w słabym stanie. Przekonaj się jakie istnieją sposoby na to, by pozbyć się tego problemu i przestać marnować swój cenny czas. Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Kalendarz, który wszystko Ci powie

Jednym ze sposobów na zorganizowanie sobie prac domowych i tych w pracy jest posiadanie kalendarza, w którym można rozpisać sobie wszystkie obowiązki w każdym dniu miesiąca, a nawet roku. Jest to sposób na zaplanowanie całego dnia z dokładnością, co do godziny. Oczywiście nie musisz zapełniać każdego dnia, ani wypełniać zadaniami każdej godziny swojego dnia. Jednak staraj się zapisywać najważniejsze rzeczy, które masz do zrobienia i zaglądaj do kalendarza każdego dnia. Dzięki temu żadna data Ci nie umknie, a wszystkie spotkania będziesz miała zapisane w jednym miejscu. To jeden z najlepszych sposobów na zorganizowanie czasu i zapamiętanie wszystkich ważnych dat.

Karteczki samoprzylepne do stosowania każdego dnia

Karteczki samoprzylepne to dla wielu osób jeden ze najlepszych sposobów na zorganizowanie sobie czasu i zwalczenie zapominalstwa. Jeśli masz problem z zapamiętaniem ważnego spotkania, to zapisz sobie datę i nazwę spotkania na karteczce samoprzylepnej, a następnie przyklej ją w miejscu, której jest dla Ciebie doskonale widoczne i odwiedzane kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu na pewno nie zapomnisz. Jest to również dobry sposób na zwrócenie uwagi męża na zepsuty kran lub odkurzacz. Wystarczy, że nakleisz karteczkę w dobrze widocznym miejscu, a mężczyzna z pewnością ją zauważy. Drobny komentarz powinien go zmotywować do pracy.

Widoczny plan pracy na cały miesiąc

Do planowania czasu dobrze sprawdzają się również kalendarze ścienne, które można powiesić na ścianie w gabinecie, na korytarzu lub w kuchni. Wybierz miejsce, które jest dobrze widoczne dla każdego, by wszyscy domownicy mogli zapisywać w nim swoje określone plany na dany miesiąc. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w którym dniu tygodnia dzieci mają zajęcia pozalekcyjne, a kiedy umówiona jest wizyta u dentysty.

Stosując się do powyżej wymienionych zasad możesz mieć pewność, że organizacja Twojego czasu znacząco się poprawi.