Wiązka światła ultrafioletowego jest znana już od dawna i wykorzystywana także w medycynie, czy kosmetologii, a ostatnio znalazła zastosowanie także w urządzeniach do sterylizacji powietrza, umieszczona została np. w oczyszczaczach Vestfrost. 

Odfiltrowanie zanieczyszczeń, eliminacji drobnoustrojów, wirusów, bakterii i najczęstszych alergenów, nie musi być trudne, przy wykorzystaniu oczyszczacza Vestfrost bez większej ingerencji użytkownika. Jako nieliczny ten producent wykorzystał właśnie światło ultrafioletowe do usuwania zanieczyszczeń, nasuwa się wówczas pytanie czy światło UV-C LED jest bezpieczne dla zdrowia i czy warto postawić na oczyszczacze w których ta metoda filtracji została zastosowana?

Czy eliminacja zanieczyszczeń światłem ultrafioletowym jest skuteczna? 

Zacznijmy od tego czy w ogóle słuszność wprowadzania lampy UV do oczyszczaczy jest zasadna. Oczyszczacze Vestfrost zostały wyposażone w lampę UV przy czym warto zaznaczyć jaki rodzaj wiązki światła tutaj wykorzystano.  Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, jak również 2 pozostałe urządzenia od tego producenta wykorzystują wiązkę UV-C chodzi tutaj o nic innego jak o długości danej wiązki światła. UV-C LED to najkrótsza długość fali, która tym samym niesie za sobą największą ilość energii co z kolei sprawia, że światło UV-C LED jest również najskuteczniejsze w eliminacji drobnoustrojów. 

Czy oczyszczacz Vestfrost jest bezpieczny? 

Skoro długość jest najkrótsza a “ moc” największa, to nasuwa się również wątpliwość, czy ta metoda jest dla nas bezpieczna. Samo promieniowanie ultrafioletowe, a w szczególności rodzaju C może być szkodliwe dla zdrowia człowieka, ale tylko wówczas kiedy jesteśmy bezpośrednio wystawieni na jego działania. Lampa UV-C LED jest zamontowana we wnętrzu np. modelu  oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH i to właśnie tam zachodzi proces eliminacji zanieczyszczeń z powietrza, które oczyszczacz wchłonie z danego pomieszczenia, dlatego też nie ma zagrożenia i obaw przed tym, że działanie promieniowania będzie oddziaływało na nasz organizm. 

 

Jakie zalety ma oczyszczacz Vestfrost- Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH? 

Skoro kwestie bezpieczeństwa zostały wyjaśnione, skupimy się na zaletach oczyszczaczy Vestfrost. Model oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, to urządzenie, które skutecznie wyeliminuje najczęściej występujące w powietrzu zanieczyszczenia , w tym także uciążliwe alergeny. Urządzenie działa wieloetapowo, bez większej ingerencji użytkownika, ponadto pracuje na tyle cicho, że można go uruchomić także w nocy, podczas snu domowników. Wszystkie trzy oczyszczacze Vestfrost posiadają blokadę rodzicielską, a także można nimi sterować przy pomocy dedykowanej aplikacji mobilnej. Urządzenie jest niezwykle skuteczne i funkcjonalne a także całkowicie bezpieczne, atrakcyjna jest również jego cena, w sklepach z tego typu urządzeniami za model Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH będziemy musieli zapłacić jedynie 1099zł, to niewiele biorąc pod uwagę jego skuteczność i parametry.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl