Ciemno-fioletowa skóra pod oczami i wyraźnie opuchnięcia? To problem, który pojawia się u wielu kobiet. Niestety makijaż nie zawsze jest w stanie zakryć te oznaki zmęczenia, przez co skóra wygląda na słabą, zmęczoną, a nawet chorą. Jak w naturalny i szybki sposób pozbyć się cieni i opuchlizny pod oczami? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, że wystarczy kilka etapów pielęgnacji, by skóra pod oczami wyglądała młodo i zdrowo.

Stosuj krem pod oczy na dzień i na noc – sposób na cienie pod oczami

Wiele kobiet zapomina o tym, jak ważne jest stosowanie kremu pod oczy. Pielęgnacja skóry wokół oczu często jest pomijana, ponieważ wydaje się to nieistotne. Jednak przez taką nieuwagę skóra wokół oczu może stać się nie tylko opuchnięta i pojawią się cienie, ale co więcej przyśpieszy proces starzenia się skóry. Przez to wcześniej i szybciej powstawać będą zmarszczki. Chcąc poprawić wygląd skóry dookoła oczu wystarczy stosować krem na dzień i na noc, który przeznaczony jest do tej cienkiej i wrażliwej części twarzy. Regularne stosowanie przynieść może zaskakujące efekty, które widoczne będą już po upływie około dwóch tygodni.

Zimne okłady rano i wieczorem na skórę pod oczami

Jeśli budzisz się rano z cieniami pod oczami, to jednym ze sposobów na pozbycie się ich w kilka minut jest stosowanie okładów. Doskonale sprawdzą się okłady z łyżeczek, które były umieszczone w lodówce przez całą noc lub dzień. Idealnie nadawać się będą również okłady z plastra ogórka wyjętego z lodówki, ponieważ nawilża i delikatnie odżywia skórę. Jeśli cienie to nie jedyny problem, a na skórze wokół oczu pojawiają się spuchnięcia to najlepiej stosować okłady z rumianku. Wystarczy zaparzyć rumianek w torebce, a następnie poczekać aż ostygnie. Torebeczki z rumiankiem położone na skórę przyniosą ulgę i sprawią, że cienie i opuchlizna znacząco się zmniejszą.

Zadbaj o odpoczynek, ruch i zdrową dietę

Oznaki zmęczenia, takie jak cienie mogą pojawiać się przez nadmierny stres lub przemęczenie. Jeśli wyżej wymienione sposoby nie są skuteczne czas na wprowadzenie bardziej radykalnych zmian dotyczących nie pielęgnacji, a sposobu życia. Częściej się ruszaj, staraj się zdrowo odżywiać i regularnie nawadniać organizm, a co więcej śpij około 6-8 godzin w ciągu doby.

Te sposoby są nie tylko skuteczne, ale również bardzo proste do zastosowania. Dodatkowo ostatni sposób ma korzystny wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale również kondycję organizmu.