Zastanawiasz się, czy peeling to etap pielęgnacji, w który warto się zagłębiać? Wydaje Ci się, że ten zabieg domowy nie jest konieczny, a jego wykonanie wymaga wiele czasu, a mimo to nie przynosi żadnych efektów? Jest to błędne myślenie, które sprawia, że pozbawisz skórę swojego ciała jednego z ważniejszych etapów pielęgnacji. Przekonaj się, jak działa peeling i dlaczego jest tak ważny. Razem z nami zapoznasz się z zasadą działania tego zabiegu wykonywanego na skórze głowy, twarzy i całego ciała.

Peeling skóry twarzy – czemu jest ważny?

Podstawowe zasady pielęgnacji skóry twarzy zakładają, że w ciągu siedmiu dni trzy razy wykonany będzie peeling twarzy. To zabieg, który należy wykonywać co dwa dni. Czemu jest to takie ważne? Na skórze twarzy każdego dnia gromadzą się zanieczyszczenia, a do tego powstaje martwy naskórek. Taka warstwa zanieczyszczeń sprawia, że do skóry dociera zdecydowanie za mało składników odżywczych, przez co naskórek staje się nieodżywiony. Jeśli Twoja skóra zrobiła się szara i szorstka to znak, że pilnie potrzebuje peelingu. Ten zabieg poprawia krążenie i bardzo korzystnie wpływa na wygląd skóry. Sprawia, że staje się ona miękka, jedwabiście gładka i pełna blasku.

Czy warto robić peeling całego ciała?

O ile peeling twarzy zajmuje tyko kilka minut, to peelingowanie skóry na całym ciele może zająć ponad pół godziny. To właśnie dlatego tak wiele osób nie chce wykonywać tego zabiegu pielęgnacyjnego. Jednak naprawdę warto poświęcić pół godziny dwa razy w tygodniu, ponieważ ten czas może przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Usunięcie martwego naskórka, poprawienie krążenia, wygładzenie i ujędrnienie skóry to tylko niektóre zalety peelingu całego ciała. Dodatkowo jest to jeden ze sposobów na pozbycie się cellulitu, który przecież jest jednym z największych problemów kobiet z całego świata.

Jak działa peeling skóry głowy?

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale peelingowanie skóry jest jednym ze sposobów na poprawienie wyglądu włosów. Jeśli włosy są pozbawione blasku i matowe, a co więcej szybko wypadają lub kruszą się nadmiernie, to peeling skóry głowy z pewnością okaże się potrzebny. Poprawi krążenie i usunie zanieczyszczenia, dzięki czemu zwiększy się poziom odżywienia cebulek włosów. W ten sposób można pobudzić włosy do szybszego wzrostu.

Do tej pory unikałaś peelingów jak ognia? Czas najwyższy to zmienić!