Z opakowaniami kaszerowanymi można spotkać się w różnych branżach. Są z reguły wykonane z tektury, ale dodatkowo wzmocnione i zdobione. Przydają się na specjane okazje, ale nie tylko. Mogą mieć różne wymiary, więc łatwo nabyć odpowiednie lub zamówić wykonanie na zlecenie.

Opakowania kaszerowane – estetyka i wysoka jakość

Decydując się na wypróbowanie opakowań kaszerowanych w praktyce warto je kupić u producenta, by w razie możliwości zyskać opcję zamówienia na wymiar. Taką ofertę udostępnia Martex Opakowania Janusz Podgórski. Poza personalizacją i wymiarowaniem opakowań można wybrać dowolne z bardzo rozbudowanego asortymentu.

Opakowania takie mogą być z powodzeniem traktowane jako ozdobne – na przykład na prezent. Odróżniają się zauważalnie od typowych pudełek z kartonu, choć wykonane są z tego samego materiału. Kaszerowanie zwiększa wizualnie i użytecznie „szlachetność” kartonu. Do tego dochodzi oryginalne wzornictwo.

W jakich branżach wykorzystuje się opakowania kaszerowane?

Ciekawy wygląd proponowanych opakowań sprawia, że są one z powodzeniem używane w różnych branżach. Można je stosować do pakowania produktów w handlu wysyłkowym albo upominków promocyjnych. To tylko przykłady. Opakowania kaszerowane są naprawdę uniwersalne, zwłaszcza w związku z możliwością dopasowania ich wymiarów.

Kaszerowanie opakowań podnosi też ich wytrzymałość. Stają się lepszym rozwiązaniem do wysyłki niż typowe pudełka kartonowe. Surowcem jest tektura, ale często korzysta się z dwóch lub większej ilości warstw. Sprawia to, że opakowanie jest bardziej odporne na przypadkowe rozerwanie lub niekorzystny wpływ wilgoci.

Opakowania kaszerowane a ich efektowny wygląd

Dużo bardziej wytrzymała tektura staje się podatna na modelowanie i przycinanie. Można z powodzeniem sprawić, by zwykłe pudełko przyjęło nietypowy kształt. Gotowe opakowanie kaszerowane prezentuje się elegancko i nowocześnie. Utrzymane jest w popularnej obecnie stylistyce zero waste.

Podsumowując, wiedza o technice kaszerowania może zachęcić wiele osób do skorzystania właśnie z takich opakowań. Nowoczesne pudełka i boxy gwarantują wygodne przechowywanie różnych produktów oraz wysyłanie ich za pomocą np. kuriera.