Wydarzenie takie, jak rozwód, trudno zaliczyć do przyjemnych. Z reguły wiąże się ono z dużym stresem dla obojga małżonków oraz wieloma formalnościami. Aby ułatwić sobie przejście przez cały proces rozwodowy, warto skorzystać ze wsparcia kancelarii prawnej, która zatroszczy się jego bezproblemowy przebieg. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.

Aby przebrnąć przez gąszcz formalności…

Kiedy małżonkowie stwierdzą, że nie są w stanie dłużej ze sobą współegzystować, często decydują się na rozwiązanie małżeństwa. Jednak sprawy rozwodowe nie zawsze są proste i mogą ciągnąć się całymi latami. Zależy to od wielu czynników, dlatego jeśli pragniemy, aby rozwód zakończył się szybko i z sukcesem, warto skorzystać z usług adwokata od spraw rozwodowych. Pomoc prawnika może się przydać już od pierwszego etapu rozwodu, a więc złożenia wniosku o rozwód. Małżonkowie muszą bowiem na tym etapie podjąć ważną decyzję – czy ubiegają się o rozwód z orzekaniem czy bez orzekania o winie. Każda z tych opcji ma swoje konsekwencje dla dalszego toku całej sprawy rozwodowej, dlatego najlepiej omówić tę kwestię z prawnikiem, który doradzi nam, na co  się zdecydować. Pomoże on nam także uporać się z licznymi, aczkolwiek niezbędnymi formalnościami, w których sami moglibyśmy utonąć. Mieszkańcy Trójmiasta i okolic mogą w takiej sytuacji skorzystać na przykład z pomocy kancelarii prawnej z Gdyni.

I z sukcesem rozwiązać kwestie sporne 

Nawet kiedy małżonkowie decydują się na rozwód bez orzekania o winie i mają dobre intencje, aby cała sprawa zakończyła się w polubowny sposób, często dochodzi do sporów w kwestii opieki na dzieckiem. Sprawy tego rodzaju są bardzo delikatne i trudne, dlatego tym bardziej warto skorzystać w ich toku z pomocy doświadczonego adwokata, który podejdzie do tego tematu obiektywnie i zaproponuje jak najbardziej korzystny dla klienta plan działania.

Kolejną sporną kwestią w przypadku rozwodu jest często podział majątku. Kwestia ta budzi zwykle wiele emocji u zaangażowanych stron i z tego względu pomoc prawnika, który pomoże napisać stosowny wniosek oraz będzie reprezentował swojego klienta przed sądem, jest w takim wypadku nieoceniona. Dzięki temu nasza sprawa rozwodowa ma szansę zakończyć się sukcesem, nie powodując dodatkowego stresu.