Pojemniki przeznaczone do magazynowania mogą być wykonane z różnych materiałów i przybierać zróżnicowaną formę. Dużą popularnością cieszą się dziś zarówno praktyczne kosze metalowe, jak i uniwersalne w wykorzystaniu pojemniki siatkowe. Korzystają z nich przedstawiciele różnych biznesów. Czym się one charakteryzują, jakie jest ich dokładne zastosowanie i gdzie warto je zamawiać?

Pojemniki siatkowe – co warto o nich wiedzieć? 

Polecanymi rozwiązaniami są pojemniki siatkowe. Znakomicie sprawdzają się  one w branży budowlanej, stalowej czy elektrycznej. Są przeznaczone do różnych zadań, w tym między innymi do transportu, magazynowania i przechowywania.

Takie druciane produkty są wytrzymałe i odporne nawet na wieloletnią eksploatację. Ich największym wyróżnikiem jest jednak to, że dzięki siatce umożliwiają one łatwą identyfikację produktu oraz jego stanu. Poza tym w ten sposób składowane materiały są cały czas wentylowane.

Pojemniki siatkowe znacząco zwiększają produktywność i usprawniają procesy logistyczne, a ponad wszystko ułatwiają organizację przestrzeni magazynowej.

Dlaczego warto zamawiać pojemniki blaszane? 

Kolejną grupę rekomendowanych produktów tworzą pojemniki blaszane, w całości wykonane z metalu. Te nazywane również koszami metalowymi artykuły wykazują odporność na zmiany temperatur oraz na uszkodzenia. To dlatego są tak chętnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu.

Dużą zaletą pojemników blaszanych jest ponadto możliwość ich składowania piętrowo jeden na drugim. Spore możliwości stwarza też uchylna burta, która ułatwia załadunek i rozładunek towaru. Poza tym skrzynie metalowe są idealnie przystosowane do przenoszenia za pomocą wózków widłowych, co znacznie zwiększa łatwość użytkowania.

W tej kategorii można znaleźć między innymi praktyczne w zastosowaniu pojemniki do przechowywania warzyw, a także pojemniki do drobnych ładunków lub do kruszyw.

Gdzie zamawiać pojemniki magazynowe? 

Pojemniki magazynowe, niezależnie od wybranego rodzaju, powinny cechować się solidną konstrukcją oraz gwarantować bezproblemową eksploatację. Dlatego liczy się to, by wybierać tylko najlepszej jakości wyroby od sprawdzonych dostawców.

Na uwagę zasługuje oferta PPHU PALBOX SP. J., w której można znaleźć na przykład ocynkowane wyroby typu Gitterbox (najpopularniejszy typ pojemników wykorzystywanych w polskich i europejskich magazynach) oraz pojemniki zgodne z normą UIC.

W asortymencie tej firmy znajdują się ponadto metalowe pojemniki z podłogą o wymiarach 1240x835x500, przeznaczone do przechowywania ciężkich przedmiotów.