Czasem, mimo mnogości opcji w sklepach, trudno znaleźć meble do kuchni spełniające oczekiwania mieszkańców danego domu. Wówczas możliwe jest zamówienie elementów wyposażenia wykonywanych na wymiar. Jakie zalety ma to rozwiązanie oraz jak poprawnie zmierzyć kuchnię przed dokonaniem zakupu? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania.

Jak poznać wymiary kuchni?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic trudnego w zmierzeniu długości i wysokości poszczególnych ścian w kuchni. Być może rzeczywiście nie ma w tym większej filozofii, jednak trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach, bez których pomiary nie byłyby poprawne. Mowa między innymi o uwzględnieniu otworów, w których będą wstawione drzwi i okna. Użytkowania mebli kuchennych na wymiar nie mogą utrudniać też parapety. Trzeba uwzględnić także brak przeszkód w korzystaniu z gniazdek. Krótko mówiąc – podczas projektowania mebli kuchennych należy brać pod uwagę wszelkie wystające elementy. Ważna jest także możliwość podłączenia wszystkich sprzętów, w tym kranu do instalacji wodnej. Kolejna ważna zasada to mierzenie ścian na trzech wysokościach w odległości 1 m od siebie, zaczynając od poziomu podłogi. Jest to sposób na sprawdzenie, czy powierzchnie są proste. Bardzo istotne jest rzetelne i umiejętne wykonanie pomiarów.

Zalety mebli kuchennych na wymiar

Zamówienie mebli kuchennych na wymiar to sposób na uzyskanie elementów wyposażenia idealnie dopasowanych do potrzeb oraz gustu użytkowników danego domu lub mieszkania – zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Jeśli tylko pomieszczenie jest prawidłowo wymierzone, można zagospodarować niemal każdy jego zakątek. Co więcej, w ten sposób o wiele łatwiej zapewnić wyjątkową aranżację kuchni. Wykonywaniem mebli na wymiar zajmują się specjalistyczne firmy, przykład stanowi Studio Net. Fachowcy zajmą się przeprowadzeniem pomiarów oraz zrealizowaniem zamówienia klienta. W razie problemów będą oni również służyć radą. Decydując się na meble na wymiar, można uzyskać wyposażenie kuchni w dowolnym stylu, na przykład minimalistycznym lub rustykalnym. Jest to również sposób na wykorzystanie przestrzeni, która jest często pomijana, na przykład tej pod sufitem. Zdecydowanie warto rozważyć skorzystanie z tej opcji.