Serwisowanie motocykli, quadów, samochodów osobowych, busów, ciężarówek, autobusów i autokarów wymaga stałego dostępu do części zamiennych, różnego rodzaju olejów i środków smarnych oraz innych typów płynów eksploatacyjnych. Takie materiały powinna oferować każda profesjonalna hurtownia olejów oraz duża hurtownia motoryzacyjna, przy czym większy wybór olejów z pewnością zaoferuje podmiot pierwszego typu. 

Samochodowe oleje silnikowe i inne

W profesjonalnych hurtowniach olejów znaleźć można nie tylko podstawowe kategorie olejów silnikowych, ale także wiele rodzajów olejów specjalnych, przede wszystkim olejów przekładniowych i hydraulicznych przeznaczonych do smarowania skrzyni biegów, sprzęgieł oraz układów hydrauliki siłowej. Dobrze zaopatrzona hurtownia olejów powinna oferować również różne rodzaje olejów przemysłowych, których co prawda nie wykorzystuje się do smarowania podstawowych elementów konstrukcyjnych pojazdów, ale wykorzystuje do ochrony przed tarciem i korozją, a także do chłodzenia sprężarek czy transformatorów. Oczywiście w przypadku warsztatów samochodowych najbardziej pożądanymi produktami będą oleje silnikowe, przekładniowe i hydrauliczne. W odróżnieniu od typowych hurtowni motoryzacyjnych, w firmach specjalizujących się w sprzedaży olejów wybór tego typu produktów jest dużo większy, co ułatwia zakup oleju o unikalnych właściwościach.

Korzyści zakupów hurtowych

Pomijając dużą dostępność wielu rodzajów olejów i innych środków smarnych, zakupy w hurtowni z olejami zapewniają możliwość jednorazowego zamówienia większej partii potrzebnego produktu. Zamiast kupować olej w butelkach o pojemności zaledwie kilku litrów, zdecydowanie korzystniej jest kupić beczkę oleju o pojemności kilkuset litrów. Dzięki temu jednostkowa cena litra oleju jest mniejsza, a właściciel warsztatu ma zawsze pod ręką najczęściej wykorzystywany przez siebie olej silnikowy lub przekładniowy. Internetowa hurtownia olejów, chociażby taka jak https://esklep.pesta.com.pl/, nie musi ograniczać swojego asortymentu jedynie do olejów i środków smarnych. W tego typu firmach znaleźć można również mnóstwo innych, przydatnych materiałów eksploatacyjnych, płynów technicznych, części i akcesoriów, które można wykorzystać podczas pracy w warsztacie.

Profesjonalne warsztaty samochodowe zwykle zaopatrują się w dużych hurtowniach motoryzacyjnych, gdzie od ręki można zamówić wiele rodzajów części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do samochodów różnych marek oraz w specjalistycznych hurtowniach z olejami, gdzie sprzedawane są wszelkiego typu oleje do samochodów, maszyn i urządzeń.