Taksówka jest coraz popularniejszą formą poruszania się po mieście. Przydaje się podczas pilnej trasy na pociąg lub samolot, podróży z pracy czy imprezy. Co ciekawe, usługi korporacji taksówkarskich nie ograniczają się już tylko do przewozu ludzi z punktu A do punktu B. Z czego wynika rosnąca popularność taksówek? Dlaczego rynek taksówkarski rozwija się tak dynamicznie? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Kiedy najczęściej korzystamy z taksówek?

Z usług taksówkarskich korzystają różne osoby – studenci, biznesmeni, podróżnicy. Klienci biznesowi wykorzystują taxi najczęściej w godzinach porannych, kiedy spieszą na spotkania biznesowe. Takie zdarzenia dotyczą większych, wojewódzkich miast, w których nie brakuje dużych korporacji. Podróżnicy zamawiają taksówkę wtedy, gdy spieszą się na jakiś długodystansowy środek transportu, np. samolot, pociąg, prom. Chcą oni trafić bezpośrednio na dworzec lub lotnisko, nie błądząc po drodze. Znaczący wzrost liczby zgłoszeń w korporacjach taksówkarskich można dostrzec także w godzinach nocnych (od 23:00 do 1:00), a także podczas Sylwestra i świąt. Miłośnicy późnych imprez, firmowych bankietów wracają wtedy z nakrapianych przyjęć – o tak późnej porze nie mają już możliwości skorzystać z publicznego transportu miejskiego, ponieważ linie autobusowe i tramwajowe wtedy nie kursują. Taksówki zamawia się również przy okazji różnych imprez i uroczystości okolicznościowych, np. chrzcin, komunii, ślubów.

Jeśli doszło do załamania pogody, znacząco wzrasta popularność usług taksówkarskich. Bezpośrednia podróż z punktu A do punktu B przy silnym deszczu, zamieci czy burzy jest prostsza aniżeli przesiadanie się z jednego środku transportu na drugi. Firma taksówkarska EURO-TAXI z Rybnika pomoże przy wszystkich wymienionych problemach.

Niestandardowe usługi taksówkarskie

Taksówkarze mogą pomóc nie tylko przy przewożeniu ludzi – zajmą się holowaniem lub odprowadzeniem auta albo wykupieniem recept dla starszych ludzi, którzy mają trudności z samodzielnym wykupieniem leków w aptece. Tzw. taksówki bagażowe zajmą się przewozem rzeczy, np. podczas przeprowadzki w obrębie miasta. Pomogą w dostarczeniu dokumentów z miejsca na miejsce, a także zrobieniem zakupów z dostawą do domu. Niektóre korporacje taksówkarskie świadczą usługę doręczenia kwiatów i innych prezentów, a także ważnych przesyłek kurierskich.