Utrzymanie floty samochodowej jest dość kosztowne. Nic więc dziwnego, że bardzo dużo firm szuka sposobów na to, aby te koszty ograniczyć, jak również usprawnić wszelkiego rodzaju procesy logistyczne. Cena paliwa zmienia się praktycznie z dnia na dzień, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z hurtowni paliw, która zapewni nam stabilność dostaw. Decydując się na współpracę z taką hurtownią, musimy brać pod uwagę wiele istotnych aspektów.


Flota samochodowa jest niezbędna, aby firma mogła realizować usługi, docierać do klientów, transportować towary między swoimi oddziałami. Rodzaj floty jest oczywiście uzależniony od wielkości firmy, branży w której funkcjonuje, usług, które świadczy.

W skład floty samochodowej często chodzi kilkadziesiąt różnego rodzaju pojazdów, które oczywiście trzeba tankować. Nieoceniona jest więc współpraca z dobrą hurtownią paliw, jak na przykład https://zarebapaliwa.pl/.

Kupowanie paliwa w jednej firmie, która jest naszym dostawcą, ma oczywiście wiele zalet, o których powinniśmy pamiętać. Dostawca paliwa, który jest na rynku już dość długo, na pewno zaoferuje nam optymalne rozwiązania, sprawi, że maksymalnie wykorzystamy potencjał floty, nie będziemy musieli tracić czasu na tankowanie poszczególnych samochodów na mieście.

Zobacz także: https://rr1.pl/gdzie-szukac-nowoczesnego-zaopatrzenia-floty-samochodowej-czy-warto-stosowac-olej-napedowy/

Jak wybrać dostawcę paliw?


Oczywiście na podstawie oferty. To właśnie oferta jest kluczowa i powinna decydować o tym czy podejmiemy współpracę. Na rynku panuje dość duża konkurencja, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest porównanie ze sobą oferty przynajmniej kilku hurtowni paliw,  sprawdzanie warunków współpracy, jak również określenie terminów i ilości dostaw. Hurtownia paliw to na pewno ważny partner biznesowy, jego wybór na pewno powinien być przemyślany.

Hurtownia paliw. Jakie są zalety współpracy?


Przede wszystkim współpracując z hurtownią paliw będziemy mieli pewność tego, że dostawy będą stabilne, zapewnią nam prawidłowe funkcjonowanie floty, a jakość paliwa będzie zgodna z tym, czego potrzebujemy. Jest to niezwykle istotne, gdyż musimy pamiętać o tym, że tankowanie kiepskiej jakości paliwa jest niebezpieczne dla pojazdu i może prowadzić do tego, że będzie trzeba je wyłączyć z użytkowania, a także naprawiać (a to generuje dodatkowe koszty).

Dodatkowe zalety, które wynikają ze współpracy to:

– duża oszczędność czasu,
– brak konieczności tankowania na mieście,
– usprawnienie logistyki,
– brak zwiększania kosztów,
– systematyczność dostaw.