Papa dachowa to bardzo dobry pomysł na odpowiednią izolację naszego dachu przed wilgocią oraz wodą. Jak jednak wygląda jej montaż? Wiele zależy od rodzaju samej papy…

Papa dachowa – konstrukcja, cena, zastosowania

Papy to materiały, które w kontekście izolacyjnym są od kilku lat naprawdę mocno na fali. Coraz więcej osób zwraca bowiem uwagę na ich energooszczędność, świetną charakterystykę, która pozwala być świetnym izolatorem wilgoci i wody, a równocześnie – na naprawdę niską cenę tego produktu. Nic więc dziwnego, że papa dachowa jest ostatnimi czasy często wybierana. Jak jednak jest tworzona? W przypadku niektórych rodzajów pap możemy mówić o korzystaniu albo z masy asfaltowej, albo z masy smołowej. W przypadku jednak pap typowo dachowych tej drugiej odmiany raczej nie uświadczymy. Jeśli zaś chodzi o osnowę takiej papy, najczęściej spotkamy się albo z poliestrem, albo też z włóknem szklanym.

Jak montuje się papę dachową? To zależy od jej rodzaju

Papę dachową wykorzystuje się ostatnio nie tylko z uwagi na małą cenę i świetną izolację. To również świetna podstawa pod tak zwane zielone dachy. By jednak móc pójść z tym pomysłem o krok dalej, papę należy najpierw zamontować. Od czego jednak zacząć? To zależy od rodzaju papy. W przypadku papy podkładowej nie ma większej filozofii – najczęściej wykorzystuje się specjalny lepik bądź przybija się ją mechanicznie wkrętami. Następnie możemy położyć drugą warstwę papy, jeżeli tego chcemy. Gdy mowa o papie samoprzylepnej, wystarczy tylko odpowiednia położyć ją na warstwę papy podkładowej. Papa termozgrzewalna zaś będzie potrzebować do tego pomocy palnika bądź specjalnej zgrzewarki.

Papa dachowa do łatwego montażu – jak taką kupić?

Jeżeli poszukujemy papy dachowej, której montaż nie będzie spędzać nam snu z powiek, mamy naprawdę sporo wyjść. Pierwszym z nich jest udanie się do supermarketu budowlanego. Jeżeli jednak nie znajdziemy w nim tego, czego poszukujemy, z pomocą oczywiście powinien przyjść nam Internet.