Chcąc zmienić wygląd swojego mieszkania wiele osób decyduje się na przeprowadzenie remontu. Warto jednak wiedzieć, że nowego charakteru można nadać pomieszczeniom w łatwy i szybki sposób. Zamiast wymiany mebli warto zdecydować się na zakup nowych dodatków i elementów. Zalicza się do nich eleganckie gałki meblowe. Jakie efekty można dzięki nim osiągnąć?

Jak modnie odświeżyć wnętrze?

Style wnętrzarskie zgodne z aktualnymi trendami to wciąż popularne konwencje skandynawska, minimalistyczna oraz boho. Oprócz nich pojawiają się tu też różne odsłony aranżacji retro, vintage lub wabi-sabi. Chcąc dostosować wygląd swojego mieszkania do obowiązującej mody warto postawić na rozwiązania podkreślające bliskość natury. We wszystkich cenionych konwencjach wybiera się drewno i naturalne surowce. Do najmodniejszych kolorów zalicza się odcienie brązu, beżu i zieleni. Za dobre pomysły nadal uznaje się urządzanie wnętrz w bieli i szarości.

Osoby poszukujące sposobu na zmianę wystroju powinny w pierwszej kolejności przyjrzeć się posiadanym meblom i dodatkom. Coraz większą popularnością cieszy się przemalowywanie szafek, farbowanie tkanin oraz dobieranie akcentów w określonym stylu. Jak dobrać eleganckie gałki meblowe do swojego domu?

Nowy wystrój dzięki uchwytom meblowym

Montowanie kolorowych gałek do mebli kojarzone jest najczęściej z pokojami dziecięcymi. Jest to rzeczywiście świetny sposób na nadanie przyjaznego charakteru zwyczajnym szafkom w pokoju pociechy. Coraz więcej osób wykorzystuje jednak modne uchwyty również w innych pomieszczeniach. Wpływ ma na to m.in. szeroki wybór przedmiotów z tej kategorii. Można tu bowiem odnaleźć modele z różnych materiałów i z wieloma wzorami.

W przestrzeniach minimalistycznych stosuje się często elementy metalowe w stonowanych barwach. Urządzając wnętrze retro warto postawić na uchwyty miedziane, drewniane lub szklane imitujące te wykorzystywane dawniej. W pomieszczeniach glamour nie powinno zabraknąć błyszczących dodatków podkreślających przepych. Korzystną opcją będą tu gałki meblowe złote, kryształowe i z marmuru. Zależnie od wystroju bez problemu można znaleźć też zdobione uchwyty z porcelany lub szkła. Eleganckie gałki mogą przybierać również tradycyjne formy i podkreślać wygląd klasycznych wnętrz.

Aranżacja dostosowana do aktualnych trendów

W aranżacji wnętrz stopniowo odchodzi się od częstej wymiany mebli na nowe i wypełniania pomieszczeń masowo produkowanym wyposażeniem. Coraz popularniejsze staje się tworzenie tzw. przestrzeni z duszą. Wybierane akcesoria powinny być unikalne. Wysokiej jakości meble mają zaś wytrzymywać wiele lat i posiadać własne historie. Dlatego też zmiana niewielkich fragmentów i dopasowanie do wystroju akcentów w nowym stylu jest tak dobrym sposobem na odświeżenie aranżacji. Trendy postulują tworzenie wnętrz, które są przytulne i funkcjonalne. Domowe pomieszczenia powinny zapewniać domownikom możliwość wypoczęcia i zrelaksowania się. Pokoje urządzone w stonowanych barwach z drobnymi, kolorowymi akcentami są więc świetnym pomysłem.

Nadawanie „nowego życia” starym meblom lub farbowanie i przerabianie poszewek na poduszki to praktyki w duchu zero waste. Zakup nowych gałek do posiadanych szafek nie tylko nada przestrzeni nowego charakteru, ale będzie też zgodny z cenionymi obecnie wartościami. Odnalezienie atrakcyjnych uchwytów do mebli może okazać się też świetną zabawą. Zaletą gałek jest też możliwość ich zmiany zależnie od nastroju lub pory roku. Stworzenie aranżacji zgodnej z własnym gustem wpłynie ponadto na samopoczucie domowników.