Trójmiasto znane jest przede wszystkim z pięknych plaż i niezliczonych zabytków w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Tymczasem warto wiedzieć, że znajduje się tam także wiele wspaniałych parków, które pozwalają na różne formy aktywności. Dowiedz się, jakie parki w Trójmieście są idealnym miejscem na spacer.

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Oprócz nadmorskich plaż, miłośnicy aktywności fizycznej mają też inne atrakcje w okolicy. Jedną z nich jest odwiedzenie szlaków turystycznych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Składają się na niego dwa kompleksy leśne, a ich powierzchnia wynosi prawie 20 tysięcy hektarów. Najpopularniejszym kierunkiem pieszych czy rowerowych wypraw jest szlak nazywany Wzgórzami Trójmiasta, przebiegający w granicach Gdańska i Gdyni. Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu, malownicze doliny, a także liczne pomniki przyrody, jest on niezwykle atrakcyjny turystycznie. Równie popularnym kierunkiem są także sopockie szlaki spacerowe, których jest aż siedem. Są ona dobrym wyborem dla miłośników krótszych wypraw. Jeśli zaś marzy nam się naprawdę długa trasa, najlepiej zdecydować się na Szlak Wejherowski liczący aż 55 kilometrów.

Najbardziej znane parki Gdańska

Park Oliwski – jest to najbardziej znane i urokliwe miejsce w Gdańsku. Dużą ciekawostką jest jego bogata historia, sięga ona bowiem czasów cystersów, którzy przy klasztorze założyli ogród warzywno-ziołowy. Park wyróżnia się klimatycznymi, wąskimi uliczkami oraz zróżnicowaną florą.

Do jego dużych atrakcji należy Ogród Botaniczny, a także Palmiarnia ze wspaniałymi okazami egzotycznych roślin – mówi przedstawiciel hotelu Amber. Co więcej, znajduje się tutaj oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku, w którym można podziwiać sztukę współczesną. Najbardziej znana jest jednak Katedra Oliwska z monumentalnymi organami, w której w sezonie można posłuchać koncertów, co jest niezwykła gratką dla melomanów.

Park Oruński – to obok Parku Oliwskiego najbardziej znany i najpiękniejszy park Gdańska. Obejmuje aż 19 hektarów i należy do parków w stylu dworskim. Wyróżnia się cennym drzewostanem, a spacer jest niezwykle klimatyczny dzięki Potokowi Oruńskiemu z ozdobnymi stawami, kaskadami oraz mostkami. Można w nim także podziwiać zabytkowy dwór. Dużą zaletą jest także możliwość spacerowania z psami. 

Trójmiasto to wspaniałe miejsce na mapie Polski, gdzie można podziwiać urokliwe plaże, ale także spacerować po pięknych parkach.