Wigilia firmowa to miły gest względem pracowników. Pokazuje, że dyrekcja pamięta i dba o pracowników i pragnie, by miejsce pracy było ich drugim domem, a współpracownicy drugą rodziną z którą pragnie się świętować. Na takim spotkaniu wszyscy są równi i mogą się lepiej zintegrować.

Dlaczego organizacja wigilii firmowej jest tak ważna?

Wigilia firmowa jest dość ważnym przedsięwzięciem. Dzięki niej pracownicy mogą się lepiej zintegrować między sobą jak i z szefostwem. Wpływa to potem na atmosferę z pracy, która staje się dzięki temu bardziej rodzinna, a współpracownicy lepiej do siebie nastawieni. Pokazuje również pracownikom, że szefostwo o nich pamięta i stara się dbać, by było im jak najlepiej w miejscu pracy. Może być także formą podziękowania za przeprowadzony rok, przez który pracownicy wspólnie pracowali na rozwój i sukces firmy. To też świetny sposób na zmotywowanie pracowników do jeszcze większego zaangażowania w działalność firmy.

Oto najważniejsze powody, dlaczego wigilia firmowa jest tak istotna:

Organizacja firmowej wigilii to hołd dla pracowników, dzięki którym firma może działać i się rozwijać. Warto o tym pamiętać, gdyż jest wiele powodów, dlaczego warto dbać o swoich podwładnych.

  1. Spowodowanie, by pracownik poczuł się doceniony.

Dzięki takim drobnym gestom jak wigilia firmowa spędzona z przełożonymi pracownik czuje się zauważony, doceniony i traktowany z szacunkiem. Ma także poczucie tego, że szefostwo traktuje go jak równego sobie, pomimo iż pracuje na niższym szczeblu.

  1. Nawiązywanie bliższych relacji z zespołem.

Przez spotkania integracyjne, zwłaszcza takie jak wigilia firmowa, pracownicy mogą zacieśnić wzajemnie swoje relacje i stworzyć zespół, który będzie się traktował jak rodzina. Wpłynie to nie tylko pozytywnie na atmosferę w miejscu pracy, ale również na zaangażowanie w powierzone obowiązki. Każdy bowiem stara się jak najlepiej wykonywać swoje zadania dla członków rodziny, czy domowe obowiązki.

  1. Chwila szczerego relaksu

Nie tylko pracą człowiek żyje i każdy potrzebuje czasem chwili odpoczynku. Wigilia firmowa jest do tego świetnym pretekstem. Pracownik poczuje się rozluźniony i na chwilę zapomni o obowiązkach, które powinien wykonywać. Jest to też doskonały moment na to, by pracodawca zapytał swoich pracowników o to, jak się w firmie pracuje i co należy zmienić. Taka luźna atmosfera poza miejscem i godzinami pracy bardzo sprzyja tego typu wynurzeniom, które mogą spowodować lepsze i efektywniejsze prowadzenie firmy.

  1. Budowanie wizerunku firmy.

Budować wizerunek firmy można na wiele sposobów. Jednym z nich jest dobre traktowanie pracowników i organizowanie im różnych eventów. Wigilia firmowa jest do tego doskonałym przykładem, gdyż sama wigilia kojarzy się z czymś miłym i spędzonym z rodziną. Takie organizowanie spotkań świątecznych sprawia, że pracownik czuje się bardziej związany z miejscem pracy, traktuje go jako drugi dom i tak zwaną pocztą pantoflową opowiada, że jest to wspaniała firma, w której chce się pracować i z którą chce się prowadzić interesy.

  1. Wrzucenie w koszty.

Na koniec roku wiele firm ma przychód, którego chętnie by się ”pozbył”. Dzięki organizacji wigilii firmowej jest to możliwe, a przy tym bardzo korzystne dla pracowników. Właściciel firmy może pozbyć się dochodu, który zwiększyłby podatek do zapłacenia, a jego pracownicy mają przy tym miłe spotkanie, na którym zacieśniają wzajemne więzi.

Jak sprawić, by wigilia firmowa w 2022 roku była wyjątkowa?

Po pandemii, która jeszcze nie tak dawno zadręczała ludzi, bardzo łatwo jest sprawić, by wigilia firmowa 2022 będzie wyjątkowa. Wystarczy, że się wreszcie odbędzie i pracownicy będą mieli okazję przełamać się opłatkiem i zjeść razem uroczysty posiłek. A jeśli do taką wigilię uświetni fantastyczna oprawa muzyczna, to na pewno zostanie ona zapamiętana na długo. Można ją znaleźć na przykład w Agencji Light Music.

Organizacja wigilii firmowej z zespołem muzycznym jazzowym

Każdy lubi świąteczne utwory. To właśnie dzięki nim wprowadzany jest ten specjalny nastrój, który wszystkim naokoło mówi, że jest zima i zaraz spędzi się miło czas z rodziną. Jednak radia lubią cały grudzień puszczać naokoło te same piosenki w jednakowych aranżacjach. Siłą rzeczy słuchanie ciągle jednego wykonania człowiekowi zbrzydnie i sprawi, że nawet ulubiony utwór zostanie znienawidzony. Aby tego uniknąć, a mimo wszystko mieć nastrojową muzykę na wigilii firmowej, warto zatrudnić zespół, który potrafi przearanżować znane piosenki w coś zupełnie nowego. Z pewnością takie podejście do oprawy muzycznej mile zaskoczy niejednego pracownika, poszerzając jego horyzonty muzyczne.

Najłatwiej to zrobić za pomocą muzyki jazzowej, która z łatwością nawet marsz żałobny zamieni w skoczny utwór. Dlatego warto zlecić oprawę muzyczną firmowej wigilii specjalistom. Agencja Light Music z łatwością znajdzie muzyków, którzy swoją grą uświetnią takie spotkanie. Agencja ta szczyci się tym, że została stworzona przez muzyków. Dzięki temu zrzesza tylko najlepszych, którzy nie chcą grać komercyjnie i w radiach, ale wolą małe lub większe koncerty przed publicznością na żywo. Można się z nimi łatwo skontaktować wchodząc na https://lightmusicagency.pl/ i zapoznając się z ich ofertą.