Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się kabiny sanitarne HPL. Uznawane są one na najczęściej wybierany rodzaj zabudowy WC, wyróżniający się zarówno ładnym wyglądem, jak i trwałością. Do produkcji tych elementów stosowane są wytrzymałe płyty kompaktowe, powstałe z wysokociśnieniowego laminatu HPL, którego grubość wynosi 13 mm. Jest to nowoczesny materiał, ma on wiele lat, nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wykorzystywany.

Laminat HPL używany do produkcji płyt kompaktowych wyróżnia się wieloma świetnymi właściwościami. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których występuje duża intensywność użytkowania. Poza tym stanowi doskonały wybór do wnętrz, gdzie stawiane są wysokie normy higieniczne. Pracownik firmy Sanipol podpowiada: Kabiny sanitarne HPL bardzo chętnie są wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej. Ich właściwości sprawiają, że jak najbardziej pasują do takich budynków jak biurowce, dworce, urzędy czy również mniejsze placówki, np. szkoły i przedszkola.

Często wybierane typy zabudowy WC

Dostępne są różne typy zabudowy kabin WC, w związku z czym każdy może dopasować te produkty do indywidualnych potrzeb. Dobierz je w zależności od wymagań danego obiektu. Dzięki temu zapewnisz użytkownikom właściwe warunki higieniczne oraz bezpieczeństwo. Wśród popularnych typów zabudowy WC znajdują się:

  • HPL13 Standard – jest to jeden z najbardziej podstawowych rodzajów zabudowy, wyróżniający się ścianami frontowymi na stopach, kabiny tego typu mają otwartą górę oraz dół,
  • HPL13 Standard P – takie zabudowy są wyposażone w ściany frontowe z tulejami wentylacyjnymi bądź wyfrezowanymi otworami, płyty są w nich mocowane bezpośrednio do posadzki, wykorzystuje się do tego specjalne ceowniki,
  • HPL13 Standard S – zabudowy z nadbudową, a także otwartym dołem,
  • HPL13 Standard P+S – wyróżniają się zabudowaną górą i dołem,
  • HPL13 Standard Plus – zabudowy mają ściany frontowe bez stóp, co sprawia wrażenie, jakby były zawieszone w powietrzu.

Możliwe jest również zamówienie kabin sanitarnych z nadrukiem, co sprawdza się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Laminat HPL to materiał, na którym bez problemu można umieścić dowolną grafikę. Wykorzystuje się w tym celu druk cyfrowy. Personalizacja kabiny sanitarnej zwiększa jej funkcjonalność, a także poprawia wygląd.