Motocykle i quady wymagają czasami przewiezienia na większą odległość. Budzi się wówczas pytanie, jak to zrobić, aby transport był bezpieczny i bezproblemowy? Rozwiązanie jest jedno. Najlepiej skorzystać  z możliwości, jakie dają nowoczesne lawety. Jeśli więc jesteś zainteresowany bezpiecznym przewozem quada lub motocykla przeczytaj, jaka laweta będzie najbardziej odpowiednia.

Transport motocykla i quada – bezpieczeństwo przede wszystkim

Może być wiele powodów do transportu motocykla lub quada. Uszkodzenie powypadkowe, awaria, zła aura, jazda na tor lub po prostu brak uprawnień. Bez względu na powód przewóz  pojazdów musi odbywać się w warunkach zapewniających pełne bezpieczeństwo użytkownikom dróg oraz gwarantujących zabezpieczenie quada lub motocykla przed uszkodzeniami. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych przyczep motocyklowych lub przyczep dedykowanych dla quadów, które mają 4 lub 6 punktów mocowania. Można także przewozić tego typu pojazdy samochodami dostawczymi. Jak przekonują eksperci producenta lawet i najazdów Kegger z Bolesławca, który jest pionierem tej branży w Polsce, bezpiecznym środkiem transportu motocykli i quadów mogą być zamknięte autolawety, które przeznaczone są przede wszystkim do przewozu samochodów ekskluzywnych i zabytkowych.

Przewóz quadów autolawetami zamkniętymi

Jeśli nie masz do dyspozycji przyczepki na motocykl lub quada, możesz transportować te pojazdy autolawetami. Największą ochronę quadom i motocyklom zapewnią z pewnością specjalistyczne autolawety kryte. Są to pojazdy zabudowane na podwoziach aut dostawczych. Wyposażone są w wytrzymałe rampy najazdowe o wygodnym do załadunku kącie najazdu oraz w wyciągarki. Dzięki temu wjazd i zjazd pojazdów jest bezpieczny i nie wymaga dodatkowych środków. Zamknięte autotransportery zapewniają przewożonym pojazdom pełne zabezpieczenie i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi poprzez zabudowę kontenerową lub plandekową. Dzięki solidnym systemom mocowania z wytrzymałymi pasami mocującymi lawety zamknięte umożliwiają transport kilku quadów i motocykli jednocześnie. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie stabilizującego stojaka na koło motocyklowe. Motocykle i quady można również przewozić, jeśli zachodzi taka konieczność innymi typami autolawet.