Wykorzystując wiosenną aurę i czas spędzany w przydomowym ogrodzie, warto zaplanować zmiany na placu zabaw, tak aby posłużył nie tylko najmłodszym, ale wszystkim domownikom. Ostatecznie każdy marzy o relaksie w ogrodzie, dlaczego więc nie połączyć dotychczasowego placu zabaw z zewnętrzną siłownią, czy kącikiem rekreacyjnym.

Dobry plan to podstawa

Przy dobrej organizacji, z powodzeniem możemy obok sprzętu zabawowego dla dzieci postawić sprzęt sportowy i stworzyć niewielką siłownię dla dorosłych amatorów aktywności fizycznej. Dlatego już na etapie projektowania i tematycznego dzielenia przestrzeni warto skrupulatnie przemyśleć jej optymalne wykorzystanie. Chcąc stworzyć siłownię w sąsiedztwie placu zabaw, najlepiej zdecydować się na gumowe nawierzchnie bezpieczne. W zależności o  wysokości przeznaczonego budżetu możemy zastosować tańsze, choć równie bezpieczne maty przerostowe, albo bardziej estetyczne pełne gumowe płyty, maty czy nawierzchnię wylewaną.

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania

Realizując projekt przydomowej strefy relaksu powinniśmy postawić przede wszystkim na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Podłoże na plac zabaw powinno stanowić podstawę tego bezpieczeństwa, czyli amortyzować upadki, redukować ryzyko powstania poważnych kontuzji etc. Gumowe nawierzchnie bezpieczne idealnie sprawdzają się w tej roli. Są nie tylko miłe w dotyku i przyjazne dla oka, ale przede wszystkim charakteryzują się wysokim współczynnikiem HIC. Ponadto są odporne na wpływ czynników pogodowych, są antypoślizgowe i samogasnące. Poprzez właściwe wyprofilowanie oraz montaż systemu odwodnienia, pozostają też wodoprzepuszczalne. Dzięki temu na ich powierzchni nie zbiorą się kałuże i nie powstanie środowisko podatne np. na tworzenie pleśni.

Kreatywna zabawa z rodziną

Na rynku znajdziemy wiele ofert nawierzchni bezpiecznych, nie wszystkie jednak reprezentują ten sam wysoki poziom jakości, dlatego warto zaopatrywać się u najlepszych. Produkty Firmy Flexizone wyróżniają się najwyższymi standardami wykonania, praktycznością użytkowania oraz łatwością montażu. Zarówno płyty, jak i maty możemy samodzielnie łączyć, tworząc niepowtarzalne mozaiki, przy wykorzystaniu zwykłego nożyka do tapet. Natomiast dzięki odpowiednio osadzonym kołkom możemy układać je według własnego projektu, co może okazać się nietuzinkowym pomysłem na rodzinną kreatywną zabawę, o efektach nie wspominając.