Wybór sukni ślubnej nie musi być trudny. Skąd ten wniosek? Panna Młoda powinna znać kilka zasad, które ułatwią jej podjęcie decyzji. Są one na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w przypadku kobiet z każdym typem sylwetki. Dopasowanie koloru i dodatków to natomiast kwestia typowo osobista, która leży w gestii Panny Młodej. Kluczem do doskonałej prezencji i świetnego samopoczucia na ślubie jest dopasowanie sukni do figury. Jak to zrobić?

Poznaj swój typ sylwetki i dobierz suknię

To bardzo prosta prawda i ma ogromne znaczenie dla każdej z nas. Dlaczego więc trzeba o tym mówić? Bo nie każda kobieta jest świadoma, jaki typ sylwetki posiada. Nie wszystkie też wiedzą, które fasony sukien sprawdzą się w przypadku danej figury. Dlatego zerknij, co podpowiada stylistka plus size z salonu sukien ślubnych IDEO DESIGN w Warszawie, w kontekście połączenia sylwetki z suknią ślubną:

  • gruszka lub litera A – tę figurę posiadają kobiety o zgrabnych plecach, niewielkim biuście i wcięciu w talii, a także szerszych biodrach i krąglejszych pośladkach i mocnej budowie ud. Idealna dla tej sylwetki jest suknia w kształcie litery A oraz księżniczka (inaczej princessa). Świetnie maskują niedoskonałości i odwracają uwagę od szerszej dolnej partii ciała, podkreślają jednocześnie drobną górę.
  • jabłko – w odróżnieniu od gruszki posiada krągły biust, który zdecydowanie warto podkreślić. Dlatego tutaj sprawdzi się zwłaszcza typ empire, który maskuje niedoskonałości w postaci szerszych bioder czy ud oraz akcentuje walory górnej części sylwetki, lub modelujący gorset, który podkreśli talię i spłaszczy brzuszek.
  • klepsydra lub litera X – marzenie dla wielu z nas. Idealne proporcje biustu oraz bioder z widocznym wcięciem w talii jest idealne dla sukni typu rybka, oraz prostej w stylu minimalistycznym, ale tak naprawdę suknie we wszystkich kształtach prezentują się dobrze.
  • kielich lub litera Y – kobiety o tym typie sylwetki mają szersze ramiona od dolnych partii ciała. Dla zrównoważenia optycznego polecany jest wariant prosty oraz suknie ślubne na miarę uwzględniające wszystkie proporcje sylwetki oraz wzrost.
  • linijka lub litera I – sylwetka ta wymaga optycznego powiększenia biustu i zaznaczenia wcięcia w talii. Dlatego najlepiej sięgnąć księżniczkę lub lit.A.

Personalizowane suknie ślubne

Idealnym wyborem dla Panien Młodych są suknie ślubne szyte na miarę. Dzięki dopasowaniu do typu sylwetki i tworzeniu kreacji pod kątem konkretnej kobiety efekt będzie doskonały. Warto pamiętaj, by korzystać z usług wyspecjalizowanego salonu sukien ślubnych.