Wyspa kuchenna to rozwiązanie, które pozwala uzyskać dodatkową powierzchnię roboczą, ale także podnosi atrakcyjność wnętrza. Sposobów na jej aranżację jest wiele. Warto poznać, czym się kierować wybierając wyspę do kuchni, jakie są jej praktyczne zalety oraz w którym miejscu sprawdzi się zdecydowanie najlepiej.

Wyspa kuchenna jako blat roboczy – czy to się sprawdza?

Wyspa kuchenna to sprytny sposób na uzyskanie dodatkowej powierzchni do przygotowywania posiłków. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku, kiedy kuchnia jest otwarta na salon. Będzie to widoczny akcent oddzielający te dwa pomieszczenia. Meble kuchenne uzupełnione o wyspę pozwalają uzyskać funkcjonalną przestrzeń do gotowania. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że z wszystkich stron mamy swobodny dostęp do blatu, co pozwala na wspólne przyrządzanie jedzenia. Na wyspie kuchennej, która będzie służyć nam głównie jako blat roboczy, powinno znaleźć się podstawowe wyposażenie, takie jak, chociażby deski do krojenia, chlebak, czy stojaki na przyprawy. Jeśli kuchnia jest otwarta na salon i wyspa znajduje się pośrodku tych pomieszczeń, warto zadbać o dekoracyjny wygląd wyposażenia, które znajdzie w tym miejscu. Szeroką ofertę mebli kuchennych i wysp znajdziemy między innymi w Mont-Plast.

Czy można wykorzystać wyspę kuchenną jako stół?

Innym pomysłem na aranżację wyspy kuchennej jest wykorzystanie jej jako stół. W kuchniach, gdzie nie mamy możliwości postawienia dodatkowego mebla, z powodzeniem można wykorzystać wyspę kuchenną jako stół do spożywania codziennych posiłków. Jeśli chcemy, aby pełniła taką rolę, warto zadbać, by jej budowa, a właściwie podstawa, zapewniała komfortowe użytkowanie powierzchni. Istotną kwestią jest tutaj możliwość swobodnego ułożenia nóg podczas siedzenia, dlatego należy zadbać o to, aby blat wyspy był wystający poza jej podstawę. Całość oczywiście należy dopełnić krzesłami. Pamiętajmy jednak, że nie będą to zwykłe krzesła, ale wysokie hokery.

Jak zaaranżować dodatkowe miejsce do przechowywania?

Wyspa kuchenna to doskonały sposób na zorganizowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania naczyń, czy garnków oraz innych akcesoriów. Można zdecydować się na meble kuchenne na wymiar i dowolnie zaprojektować wnętrze takiej wyspy, wybierając odpowiednią ilość półek i szuflad oraz ich wymiary.