Masoneria to jeden z najbardziej tajemniczych międzynarodowych ruchów społecznych. Pierwsze loże powstały w Anglii pod koniec XVII wieku, a obecnie sieć wolnomularska oplata cały świat niewidzialną nicią. Nie każdy może wstąpić w szeregi masonów, a wielu z nich nigdy nie ujawniło swojej przynależności do tego ruchu. Istnieją jednak książki o wolnomularstwie, które uchylają rąbka tajemnicy… Oto niektóre z nich.

Masoneria polska 2021. Wielki reset i inne książki Stanisława Krajskiego

Stanisław Krajski jest historykiem filozofii o kontrowersyjnych poglądach, który od lat zgłębia temat masonerii. Owocem tej pracy są regularnie wydawane książki, w tym:

  • Masoneria polska 2022;
  • Masoneria i kryzys;
  • Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu;
  • Masoneria. Zaciskanie pętli;
  • Masoneria, islam, uchodźcy – czy czeka nas wielka apokalipsa?;
  • Wojna masonów na Ukrainie. Reperkusje dla Polski.

Jedną z ciekawszych książek o masonerii poruszających aktualną tematykę jest Masoneria polska 2021. Wielki reset tego autora, w której przedstawia on jedną z najnowszych teorii spiskowych dotyczących masonów. Czy wolnomularze naprawdę dokonają wielkiego resetu? Na czym będzie on polegał i jak zmieni życie zwykłych ludzi? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w tej właśnie publikacji.

Teokracja okultystyczna Edith Starr Miller

Wydana w 1933 roku dwutomowa publikacja Edith Starr Miller zatytułowana Teokracja okultystyczna to klasyczna pozycja, która zainteresuje wszystkich poszukujących informacji o masonerii. Autorka przedstawia w niej wpływ tajnych organizacji na politykę i kształtowanie współczesnego świata. Czy demokracja jest tylko szczelną zasłoną dla działań globalnej sieci masonów, a rządy ludu to czysta fikcja? Ta książka otwiera oczy na wiele spraw i skłania do stawiania kolejnych pytań.

Wolnomularstwo i jego tajemnice ks. kard. José Marii Caro Rodrigueza

Wolnomularstwo i jego tajemnice to kolejna z interesujących książek o masonach, które znajdziemy na półkach wysyłkowej księgarni patriotycznej CapitalBook. Ks. kard. José Mario Caro Rodriguez opisuje istotę działania tego ruchu, jego prawdziwe korzenie i kluczowe wartości. Porusza również ważny temat walki masonerii z Kościołem Katolickim i chrześcijańską moralnością, odsłaniając pobudki rządzące masonami ukrywane pod płaszczykiem dobroczynności. Chociaż książka została wydana niemal sto lat temu, pozostaje aktualna do dzisiaj, uświadamiając potęgę masonerii i zagrożenia czyhające z jej strony.