Modne sukienki 2022 to wielki powrót motywów kwiatowych. Świetnie w najnowszych trendach radzą sobie także połyskujące cekiny i geometryczne wycięcia, które są nie tylko szalenie kobiece, ale i ozdobne. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośniczki nieśmiertelnej klasyki, ale zadowolone będą także amatorki nieszablonowego podejścia do tematu mody – pełnego kolorów, energii i często dość nietypowych detali. Jakie sukienki będą modne w 2022? Sprawdźmy.

Modne sukienki wiosna-lato 2022 – cekiny

Wielki powrót wszystkiego, co się świeci – tak można określić nadchodzące trendy w modzie damskiej 2022. Sukienki się błyszczą, lśnią i pokazują, że zabawa może trwać przez cały rok, nie tylko w takcie karnawału. Połyskujące cekiny w różnych kolorach to propozycja wielu projektantów. Można je zakładać nie tylko na imprezę, ale także w casualnowych, codziennych sytuacjach. W zestawieniu z marynarką czy też dżinsową kataną nadal będą prezentować się świetnie, a przełamanie konwencji w postaci dżinsu tylko podkreśli ich zalotny charakter.

Modne sukienki 2022 – kwiaty

Łąka pełna kwiatów – tak może śmiało prezentować się sukienka, na którą można postawić w nadchodzących miesiącach. Kwiaty pojawiają się w wielu kolekcjach światowej sławy projektantów – bez względu na to czy mówimy o modelach dedykowanych niezobowiązującemu spotkaniu z przyjaciółmi czy też tych po które sięgamy wieczorem, kiedy chcemy prezentować się elegancko. W każdym z nich można śmiało powiedzieć, że kwiaty sprawdzą się koncertowo. Są kobiece, zmysłowe i szalenie energetyczne.

Modne sukienki 2022 – klasyka gatunku, czyli biel w roli głównej

Nadchodzące miesiące w modzie damskiej to mnóstwo bieli. Pojawia się ona zarówno na sukienkach, jak i innych elementach garderoby. To szalenie modny kolor niemalże w każdym swoim wydaniu. Biel dodaje elegancji i klasy, ale także może pokazać, że z jej wykorzystaniem możliwe jest stworzenie bardzo charakternej stylizacji, z przysłowiowym pazurem.