Nowoczesne rusztowania to przede wszystkim budowa modułowa, która sprawia, że możliwe jest wygodne i szybkie łączenie wymaganej ilości elementów do potrzeb związanych z konkretnym rodzajem remontu. Dzięki zastosowaniu lekkich materiałów, zarówno do transportu, jak i montażu oraz demontażu wystarczy w wielu przypadkach tylko jedna osoba. Czym jeszcze wyróżniają się współczesne rodzaje tych konstrukcji? Podpowiadamy.
Lekkie rusztowania aluminiowe
Rusztowania produkowane obecnie są po prostu bardzo lekkie. Wykonuje się je zwykle ze specjalnych stopów aluminium wzmacnianych za pomocą niewielkiej ilości stali. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są niepalne oraz nietoksyczne, a także wśród innych surowców wyróżniają się dużą odpornością na korozję. Nie wymagają więc dodatkowych, regularnych zabiegów konserwacyjnych. Nic więc dziwnego, że rusztowania używane wykonane z tych surowców cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Niezależnie od upływających lat są tak samo funkcjonalne, wytrzymałe i bezpieczne jak były pierwszego dnia. Jedyną ich wadą jest to, że nie mogą być użytkowane przy pracach związanych z instalacjami prądowymi ze względu na ich przewodnictwo elektryczne.
Aluminiowe konstrukcje są w większości także zaprojektowane w formie modułowej. Pozwala to w łatwy sposób połączyć poszczególne elementy w taki sposób, aby dotrzeć nawet do najbardziej wysuniętych elementów w budynkach o nietypowych kształtach. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby łączyć kilka rusztowań za pomocą podwieszanych mostów. Dzięki wytrzymałej charakterystyce aluminium jest to w pełni bezpieczne i funkcjonalne.
Zobacz także: https://kobietawspolczesna.pl/przy-jakich-remontach-warto-korzystac-z-rusztowania/
Rusztowania z elementami jezdnymi
Rusztowania jezdne lub inaczej nazywane mobilnymi, cieszę się szczególnym zainteresowaniem zwłaszcza w trakcie prowadzenia wszelkich rodzajów prac we wnętrzach obiektów. Jest to bardzo wygodny i efektywny sposób na szybkie przemieszczanie całej konstrukcji w inne miejsce. Odbywa się to bez konieczności czasochłonnego demontażu oraz montażu poszczególnych elementów rusztowania.
Przydają się przy szerokiej gamie prac prowadzonych na średnich oraz niskich wysokościach. Między innymi do zadań konserwatorskich, remontowych oraz monterskich. Z powodzeniem można stosować ten typ rusztowania także wymagających prac budowlanych. Na uwagę zasługuje fakt związany z tym, że znajdziemy zarówno małe, proste i niewysokie konstrukcje, jak i bardziej zaawansowane produkty, które wyposażone są w specjalne schody wewnętrzne oraz dodatkowe wzmocnienia ukośne. Szeroki wybór takich i innych rusztowań można znaleźć na stronie https://szalbud.pl/.
Be the first to write a comment.